Top Baneris

Nauja mobilaus poilsio kokybė

2021 rugpjūčio 2 d.
kt modules moduliniai namai
Bendrovės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Modulinių namų statybai, stipriai įsitvirtinusiai rinkoje, šie metai buvo palankūs – išaugus privataus poilsio poreikiams, surenkamųjų namelių populiarumas netikėtai šoktelėjo į viršų. Įmonės „KT Modules“ projektai griauna stereotipus, kad statyba iš modulių yra nuobodi, nes jau įgyvendinamos net ir sudėtingos architektų vizijos.

Išaugo asmeninio poilsio poreikis

Anot įmonės „KT Modules“ direktoriaus Nikolajaus Bystriakovo, šiuo metu modulinių namų poreikis ypač auga. Daugelis infliacijos pabūgusių vartotojų bando paversti pinigus į „apčiuopiamą turtą“, o pandeminiai metai privertė susimąstyti apie galimybę turėti asmeninį poilsio centrą. „Pradžioje koncentruodavomės į biuro, sanitarinius namelius, valgyklas, biurų kompleksus statybininkams, pabėgėlių stovyklas ir pan. Daugiausia dirbome su B2B sektoriumi, industrijos, sunkiosios pramonės įmonėmis“, – teigia N. Bystriakovas. Tačiau pačiai rinkai pradėjus diktuoti poilsinių namelių poreikį, sklypus Lietuvoje vis dažniau įsigyjant net užsieniečiams, įmonė ėmė siūlyti nuomai skirtus poilsio namelius. Patys paklausiausi – dviviečiai ar keturviečiai, pritaikyti šeimoms su dviem vaikais.

„KT Modules“ daug dėmesio skiria aliuminio ir plastiko konstrukcijoms, o vidaus apdailai beveik visada naudoja skandinaviškas medžiagas, optimaliai atitinkančias estetikos, stiliaus, kainos ir kokybės santykio reikalavimus.

kt modules moduliniai namai

Atviros durys fantazijai

Kasmet auga ir iš modulių pastatytų biurų populiarumas. „Gamybinės įmonės, kurios taupo gamyklos vietą, dažnai užsako pastatyti atskirą biurą iš namelių. Modulinių namelių pageidauja ir įmonės, parduodančios ar nuomojančios automobilius, kurių aikštelėse nėra nei komunikacijų, nei vandentiekio, nei nuotekų“, – sako N. Bystriakovas. Šiems klientams įmonė siūlo specialiai sukurtą produktą, kuris viduje turi rezervuarus, todėl nebereikia išorinių komunikacijų.

Tokie naujausi modulių sprendimai stipriai išplečia panaudojimo ribas ir atveria duris architektų fantazijai. Architektui parinkus nestandartinių matmenų namelį, tarkime, nusprendus jį sudėti kubais ar pageidaujant, kad vienas jų būtų labiau išsikišęs už kitą, įmonės konstruktoriai sukonstruoja gamybinius brėžinius, kad būtų galima nesunkiai tai įgyvendinti gamyboje. N. Bystriakovas tvirtina, kad neįgyvendinamų architektų norų įmonei nėra – prisitaikyti galima prie bet kokių poreikių, pagaminti iš bet kokių medžiagų. Modulių pritaikymo galimybės – nuo vaikų darželių iki sporto centrų, automobilių plovyklų, biurų. Įmonė yra sukūrusi netgi mobiliąją slidžių parduotuvę. Namelis gali būti stiklinis su metaliniu rėmu, medinis, neribotų spalvų ir fasadų sprendinių. Kliento pageidavimu galima sujungti net ir 40 namelių į vieną su vidaus koridorinėmis sistemomis.

moduliniai nameliai

Neseniai įmonė sukūrė gyvenamąjį, standartinių (12 x 2,43 m) matmenų objektą, kuris telpa ant sunkvežimio. Tai reiškia, kad namelį galima nebrangiai transportuoti net ir į užsienio šalis. Tereikia jį pastatyti, pavyzdžiui, pajūryje ir klientas jau turi gyvenamąjį namą su vandens nuotekų rezervuarais, dušu, kriaukle, skalbimo mašina, įrengta virtuve, svetaine su dvigule lova vaikams ar svečiams bei uždaru miegamuoju.

moduliniai namai

Idealu laikinam būstui

Kalbėdamas apie modulinės statybos privalumus, N. Bystriakovas neabejodamas išskiria statybos greitį, mobilumą ir patogumą, ypač statant statinius iki 50 m², kuriems nereikia leidimų. Tačiau įmonės direktorius negalėtų vienareikšmiškai įvertinti įprastų ir modulinių namų kainų skirtumo. Akivaizdu, kad statant nesudėtingus statinius kaina bus tikrai palanki klientui, tačiau jei statoma bus laikantis A+ klasės reikalavimų, statybos sąnaudos gali prilygti įprastinei statybai ar netgi ją viršyti. Didžiausias nuostolis bus laikas – juk įprastai modulinių namelių kompleksą galima turėti jau per 12 savaičių, o laikantis apribojimų, tenka įsivelti į mažiausiai vienerių metų statybą.

Todėl žmonėms, norintiems turėti pastovų, registruotą būstą, N. Bystriakovas verčiau siūlytų rinktis įprastą statybą. O modulinius namus jis tikrai patartų rinktis klientams, svajojantiems apie laikiną būstą, kuriame galėtų gyventi ne tik vasarą, bet ir žiemą, nes nameliai gali būti apšiltinti.

kt modules


PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
offgrid biblioteka
offgrid biblioteka
Komentarai

Rekomenduojami video