Top Baneris

Nauja knyga apie Kauno gynybinį paveldą

2019 sausio 28 d.
„Kauno gynybinis paveldas“
Pasidalykite straipsniu

„Kauno gynybinis paveldas“ – tai mokomasis bei mokslo populiarinimo žanro leidinys, pasakojantis apie Kauno ir Lietuvos praeitį per karybos istorijos bei karinio-architektūrinio paveldo perspektyvą. Dar Naujųjų metų išvakarėse, keliant didžiausią trispalvę Lietuvoje knyga buvo pristatyta virš buvusios Kauno tvirtovės IX-osios baterijos, yra komandinis autorių – prof. Valdo Rakučio ir Ovidijaus Jurkšos darbas.

Leidinyje parodoma Kauno raida nuo priešistorinių iki šių laikų, ilgėliau stabtelėjama ties piliakalnių atsiradimo, kovų su kryžiuočiais, švedais, rusais bei fortų statybos epochomis. Jame gausu iliustracijų, kurių dalis publikuojama pirmą kartą. Šios knygos autoriai – žinomi istorikai, sugebėję gyvai ir įdomiai, kiekvienam suprantama kalba perteikti tolimos ir artimos praeities įvykius bei susieti juos su šiuo metu esančiais Kauno pastatais ir vietomis.

Knyga pasakoja apie Kauno istoriją iki XIII a. – apie piliakalnius, gyvenvietes, kapinynus, apie pradžią, kai Kaunas buvo prekybos regiono centras, viduramžius, kai Kaunas buvo kovų su kryžiuočiais vieta, apie miestą, strategiškai svarbią geografinę jo padėtį iki pat XIX a. vidurio. Daugiausiai dėmesio autoriai skiria šimtametei Kauno tvirtovei – XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Rusijos imperijos fortų, baterijų, įtvirtinimų statyboms, pasakojimams apie gyvenimą Kauno tvirtovėje ir gynybą I pasaulinio karo metu.

Karinis paveldas šiais laikais vis labiau mėgstamas turistų, tyrinėtojų bei entuziastų, prisidedančių prie gynybinio paveldo įveiklinimo. Šis leidinys yra puiki priemonė populiarinti gynybinį paveldą Lietuvoje, parodyti kitą, šiuolaikiškam gyvenimui labiau priimtiną, įdomų, paslaptingą ir netikėtą istorinį veidą.

Dabarties laikais Kauno tvirtovės išsaugojimui, įveiklinimui ir įprasminimui labai reikalinga brandi, švietėjiška literatūra. Knygoje „Kauno gynybinis paveldas“ pasakojimai išdėstyti chronologine tvarka, turinys papildytas nuotraukomis, brėžiniais, planais. Lengvai suprantami tekstai taps pažinimo raktu istorikams, darbuotojams, būsimiesiems gidams bei tvirtovės tyrinėtojams!

Kviečiame į knygos pristatymą, kuris vyks Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vasario 14 d., 17 val. Renginį moderuos dr. Mindaugas Balkus.

Knygos leidyba dalinai finansuota Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video