Top Baneris

Nauja ESO paslauga – išmanioji elektros apskaita

2017 sausio 10 d.
ESO nuotr.
ESO nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pradeda teikti naują elektros apskaitų automatizavimo paslaugą. Paslaugą užsisakę klientai galės pamiršti rodmenų deklaravimo rūpesčius ir turės daugiau galimybių racionaliai vartoti elektros energiją. Pirmieji 187 išmanieji elektros skaitikliai įrengti bendradarbiaujant su nekilnojamojo turto (NT) plėtotojomis „Eika“ ir „Merko“.

Paskutinę gruodžio savaitę ESO įrengė automatizuotas apskaitas „Merko“ plėtojamame daugiabučio projekte „Krokuvos 73“ bei bendrovės „Eika“ projekte „EIKA namai Pilaitėje“. Naują – elektros apskaitų automatizavimo – paslaugą ESO pradėjo teikti sulaukusi didelio susidomėjimo bandomuoju „Išmaniosios apskaitos“ projektu, kuris startavo 2016 metų liepos mėnesį ir buvo skirtas 3 tūkst. gyventojų.

„Išmanioji elektros apskaita pasaulyje nėra naujovė ir ateityje taps įprastu sprendimu, kuriuo naudosis dauguma klientų. Nenorintiems laukti ir siekiantiems pasinaudoti šios technologijos teikiamomis naudomis dabar, nusprendėme pasiūlyti mokamą paslaugą. Tad nuo šiol nekilnojamojo turto plėtotojai galės gyventojams pasiūlyti šiuolaikišką ir laiką taupantį apskaitos sprendimą. Tikime, kad ateityje automatizuotų apskaitų įrengimas naujuose daugiabučiuose taps standartu, palengvinančiu gyventojų buitį ir atveriančiu papildomų galimybių taupyti namų ūkio ir verslo lėšas“, – sakėo ESO Paslaugų vystymo departamento direktorius Ignas Pranskevičius.

„Gyventojai jau kuris laikas naudojasi vandens ir šilumos apskaitos su rodmenų nuskaitymo prietaisų teikiamais privalumais ir yra labai patenkinti. Tikime, kad nauja galimybė įrengti elektros apskaitos prietaisus su rodmenų nuskaitymo funkcija taip pat bus įvertinta palankiai. Be to, dažniausiai elektros apskaitos prietaisai įrengti sunkiau pasiekiamose patalpose: namo rūsyje ar lauke prie įėjimo. Todėl galimybė nuskaityti rodmenis automatiškai – didelis privalumas. Nuo šiol visuose naujuose projektuose tai taps mūsų standartu“, – teigė bendrovės „Eika“ projektavimo skyriaus vadovas Simonas Potupis.

Nauja ESO paslauga domisi ir kitos NT bendrovės, be to, ji aktuali daugiabučių bendrijoms, būstų administratoriams, ryšių operatoriams ir kitiems verslams, kurie turi daug apskaitos taškų ir nori automatizuoti duomenų surinkimą. Planuojama, jog nuo vasario mėnesio paslaugą galės įsigyti pavieniai gyventojai ir įmonės.

Gyventojai, turintys išmaniuosius elektros skaitiklius, sąskaitas už elektrą gaus el. paštu arba savitarnos portale www.manogile.lt. Numatoma, jog nuo 2017 metų gegužės mėnesio išmaniuosius elektros skaitiklius turintys ESO klientai valandinį elektros suvartojimą galės patogiai stebėti savitarnos portale. Tai padės geriau suprasti savo elektros vartojimo įpročius ir sudarys prielaidas racionaliau vartoti elektrą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video