Top Baneris

Namo išmanumas – tik kvalifikuotam specialistui

2019 sausio 9 d.
JUNG KNX
Pasidalykite straipsniu

Nors protingo namo sistemos (jei gerai suprojektuotos) veikia automatiškai, be papildomo žmogaus įsikišimo, pasitaiko atvejų, kai atsiranda poreikis arba noras, pavyzdžiui, pasikeitus pastato šeimininkams, metų laikui, rengiant šventę ar pan., pakeisti esamus parametrus. Tam naudojami specialūs valdymo elementai – patalpų valdikliai JUNG KNX, kurie yra ergonomiški, intuityviai valdomi, o jų išvaizda – estetiška ir deranti prie bendro interjero vaizdo, JUNG jungiklių ir kištukinių lizdų dizaino.

Pastatų automatika netgi geba suskaičiuoti, kiek žmonių yra patalpoje ir kokio klimato reikia, kad visi jaustųsi komfortiškai, oras būtų tinkamos temperatūros ir pernelyg neišsausėtų. Tuo tarpu apšvietimas gali keistis intensyvumu, spalva – programuojami skirtingi apšvietimo scenarijai pagal darbuotojų darbotvarkę ar šeimos gyvenimo ritmą (jei tai individualusis namas).

Šilta ir šalta šviesa turi įtakos darbingumui ir kai kuriuose moderniuose biuruose naudojamos skirtingos apšvietimo programos, kai per patį darbymetį šviesa būna šiek tiek ryškesnė ir šaltesnė, kad žmogus būtų produktyvesnis, o per poilsio pertraukėlę apšvietimas tampa jaukesnis, švelnesnis tam, kad būtų galima greičiau atsipalaiduoti ir pailsėti.

Taip pat protingo namo sistema suteikia galimybę kiekvienam šeimos nariui priskirti atitinkamas funkcijas, pavyzdžiui, vaikui namų sistema tiesiog neleis įjungti buities prietaisų, kurie, tėvų manymu, yra nesaugūs. Jei vaikas žiūri per daug televizoriaus, protingą namą galima suprogramuoti taip, kad po valandos televizorius ar kompiuteris tiesiog išsijungtų.

Sistemą papildomomis funkcijomis galima pagerinti ir vėliau, sulig besikeičiančiais jūsų poreikiais ir finansinėmis galimybėmis – ji nėra baigtinė.

Bene labiausiai protingo namo sistemos funkcionalumą ir atitiktį gyventojų ar lankytojų poreikiams, ilgaamžiškumą nulemia ją diegusių specialistų kvalifikacija, mat vėliau projektavimo ar diegimo stadijoje padarytos klaidos gali labai brangiai kainuoti. Taigi, namas ar biuras gali būti tiek išmanus, kiek protingas yra jo sistemą įdiegęs specialistas.

Pagal tarptautinius KNX standartus dirbantys kvalifikuoti specialistai registruojami viešai prieinamuose tarptautinės KNX asociacijos sąrašuose, tad visuomet yra galimybė patikrinti, ar specialistas, į kurį kreiptasi, turi reikiamą kvalifikaciją. Be to, net ir praėjus dešimtmečiams, bet kuris kitas, pagal visoje Europoje ir kitose šalyse pripažįstamus KNX standartus dirbantis specialistas žinos, kaip sistema buvo įrengta ir kaip ją perprogramuoti, galės į ją integruoti naujai pasirodžiusius gaminius ir t. t. Profesionali sistema turi veikti ne mažiau 15–20 metų ir būti nuolat prižiūrima.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video