Top Baneris

Namo ir terasos stilistinė vienovė – atgaiva akims ir kokybiškas poilsis vasarą

2023 birželio 18 d.
CEPPO Outdoor Seating Area and Fireplace HR
„Cosentino Group“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vasarą kuo daugiau laiko norisi leisti lauke, kartu ir arčiau namų. Terasa tampa tarsi lauko svetaine, kurioje ne tik susirenka šeima, bet ir priimami svečiai. Vis tik terasa yra namo dalis ir, norint išlaikyti stilistinį vientisumą, geriausia rinktis praktišką ir ilgaamžę apdailą, kuri tiktų tiek namo fasadams, tiek terasai. Vienas optimalių pasirinkimų – Ispanijoje gaminamas dirbtinis akmuo „Cosentino“. Apie tai kalbamės su „Cosentino Group“ atstove Lietuvoje Edita Motiejūne.

Kokius produktus naudojant terasa tampa tarsi namo tąsa? Terasa – gyvenamojo namo ploto pratęsimas gryname ore. Vienas tokių projekto iššūkių – sėkmingai sujungti lauko erdvę su likusia namo dalimi. Tam puikiai tinka ispanų gamintojo „Cosentino“ didelio formato plokštės „Dekton“, kurios klojamos su vos matomomis ištisinėmis jungtimis. Tai suteikia gylio pojūtį ir sujungia lauko bei vidaus erdves. Išorė ir vidus tampa vientisi, beveik be siūlių, nereikalauja priežiūros ir laikui bėgant išlieka nepakitę.

Kurie „Cosentino“ produktai skirti fasadams ir terasoms? Dirbtinis akmuo „Dekton“ – ne tik inovatyvus, bet ir suteikiantis neribotų dizaino galimybių tiek vidaus, tiek lauko sprendimams. Jo gamyboje naudojama išskirtinė sukepintųjų dalelių technologija (angl. Sinterized Particle Technology), kuri pagreitina metamorfinio proceso atkūrimą uolienoje, kai ją veikia aukšta temperatūra ir slėgis, o tai užtikrina plokštės patvarumą ir kompaktiškumą. Dėl skirtingo storio didelio formato plokščių ir ypač išskirtinio atsparumo mechaniniams pažeidimams, temperatūrų šuoliams, taip pat dėl skysčių ir purvo neįgeriamumo „Dekton“ medžiaga tinkama drąsiausioms fantazijoms įgyvendinti ir vidaus erdvių, ir eksterjero projektams: terasoms, kepsninių zonoms, namų fasadams ar mažosios architektūros elementams.

AMB04 Exterior Dekton GK07 Ceppo

Dėl didelio „Dekton“ formato (iki 3200 × 1440 mm) galima uždengti plokštumas nuo grindų iki lubų, išlaikant konstrukcijos kontūrą. Galimas įvairus storis (4, 8, 12, 20 ir 30 mm) ir plokščių formatas. Šio dirbtinio akmens tolygumas užtikrina, kad fasadų paviršiai neturi jokių įdubimų.

„Cosentino Group“ nuotr.

Kokia spalvų paletė vyrauja pastaruoju metu? Pastebima tendencija ir polinkis į žemiškas, natūralias spalvas. „Dekton“ spalvų paletė labai plati ir įvairi, tinkamą atspalvį bei dizainą lengvai suras ir modernaus stiliaus, ir klasikos gerbėjai. Ieškantiems ypatingo unikalumo „Cosentino“ gali pasiūlyti „Dekton“ ID technologiją, kai pagal architektų ir klientų poreikį sukuriamas vienetinis, išskirtinis paviršius, pasižymintis specialiu raštu, spalva, intensyvumu.

Kokie praktiškumo akcentai? Neslidi danga jau paruošiama gamykloje ar tai atliekama įrengus terasą? „Dekton Grip+“ yra revoliucinis „Cosentino“ sprendimas, kuris keičia paviršiaus struktūrą ir padeda išvengti slydimo drėgnose patalpose. Naudojant „Grip+“ apsaugos nuo slydimo technologiją, „Dekton“ paviršiai pasižymi aukštesniu neslidumo rodikliu ir padeda išvengti galimų nelaimingų atsitikimų.

„Grip+“ prijungiama prie medžiagos prieš dalelių sukepinimo procesą, vykstantį gaminant „Dekton“, todėl ji yra paviršiaus molekulinės struktūros dalis. Gautas lengvai tekstūruotas paviršius yra vienalytis, tolygus ir malonus liesti. Jį lengva prižiūrėti, taip pat yra ilgaamžis. „Grip+“ technologija neturi jokios vizualinės įtakos paviršiui, su šia technologija ar be jos paviršiai atrodo identiškai. „Cosentino“ turi atrinkusi tam tikras spalvas į „Dekton Grip+“ paletę, tačiau neslidumo technologija prireikus gali būti naudojama su visomis spalvomis.

AMB01 Exterior Dekton VK04 Grafite Detalle B

„Cosentino Group“ nuotr.

Barbekiu zona – lauko židiniai, kepsninės. Kokie jų įrengimo būdai naudojant „Cosentino“ ir kaip prižiūrėti paviršius? Ar jie lengvai valomi, o gal reikia papildomos specialios dangos?

Įrengiant lauko kepsnines jų paviršių galima padengti pasirinktos spalvos „Dekton“ dirbtinio akmens danga ir pagalvoti ne tik apie funkcionalumą, bet ir apie estetines dizaino savybes.

Pasirinkus „Cosentino“ dirbtinio akmens „Dekton“ plokštes lauko židiniui, jas galima pritaikyti išorinėje priekinėje, šoninėje ar viršutinėje židinio dalyje. Jei lauko židinys išklotas „Dekton“ medžiaga, būtina turėti ugniai atsparios medžiagos skiriamąją sienelę ir izoliaciją, kad klijai galėtų išlaikyti tam tikrą temperatūrą. Reikia atsižvelgti ir į tai, kad klijuotos medžiagos ribotai juda. Norint pasiekti gerą rezultatą, patariama konsultuotis su klijų gamintojais.

„Dekton“ plokštės beveik neporėtos, todėl speciali danga ir specifinė priežiūra nereikalinga, jas valyti lengva. Lietaus krituliai padeda pašalinti susikaupusius nešvarumus ir išlaikyti išorinę apdailą švarią. Tačiau purvas ir nešvarumai labai priklauso nuo vietos atmosferos sąlygų. Pramoninėse teritorijose, pakrančių zonose ir vietovėse, kuriose vykdomi statybos darbai, norint išlaikyti nepriekaištingą estetinę išvaizdą, gaminį gali tekti valyti periodiškai, tačiau specialių valiklių ar šiurkščių valymo priemonių neprireiks. Net ir nusprendus jas panaudoti, plokštės paviršius nebus pažeistas.

PARTNERIO TURINYS

cosentino vector logo

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video