Top Baneris

Naglio kalno papėdę papildė skulptūra

2024 sausio 23 d.
Naglio kalnas
Palangos m. savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Menininkų Vytauto Karčiausko ir Eugenijos Karčiauskienės kūrinys – skulptūra „Rytas prie jūros“ – perduota Palangos miesto savivaldybei – penktadienį pasirašyta šios skulptūros dovanojimo sutartis.

Su siūlymu padovanoti autorinę skulptūrą Palangai į Savivaldybę kreipėsi patys menininkai. „Tai – dovana  mūsų jaunystės miestui, į kurį 1979 metais grįžome gyventi po studijų Taline“, – teigė skulptorius V. Karčiauskas ir dizainerė E. Karčiauskienė.

Naglio kalnas skulptura
Autoriai su savivaldybės atstovais. Palangos m. savivaldybės nuotr.

Dovanodami miestui autorinę skulptūrą, jos autoriai siekia prisidėti prie idėjos, kad miesto kultūra turi būti formuojama remiantis profesionaliu, ne vienadieniu, o tvariu menu. Menininkai tikisi, kad šis bendradarbiavimas su savivaldybe paskatins ir kitus meno profesionalus, miestiečius bei verslo atstovus rodyti daugiau iniciatyvų bei neatlygintinai dalytis savo kūrybingo gyvenimo akimirkomis su bendruomene, rašoma Palangos m. savivaldybės pranešime spaudai.

Iš natūralaus granito sukurta skulptūra „Rytas prie jūros“ pastatyta vienoje iš gražiausių ir gausiai lankomų kurorto vietų – Naglio kalno papėdėje.

Specialiai šiai skulptūrai V. Karčiauskas sukūrė dainą „Rytas prie jūros“, kurią įdainavo grupės „Studija“ narys Gintautas Litinskas. Netrukus bus sukurtas QR kodas, kad norintieji galėtų kūrinį išgirsti savo išmaniajame įrenginyje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video