Top Baneris

Nacionalinės premijos laureatas Audrius Ambrasas vertins kitus šios garbės nusipelniusius kandidatus

2017 birželio 30 d.
Audrius Ambrasas
Audrius Ambrasas.
K. Mankausko nuotr.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtinta nauja Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos sudėtis, kuri sudaryta trejiems (2017–2019) metams. Siūlomai naujos komisijos sudėčiai pritarė Lietuvos kultūros ir meno taryba. Vienas jos narių – vos prieš kelis mėnesius Nacionalinę kultūros ir meno premiją atsiėmęs architektas Audrius Ambrasas.

Kiti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos nariai: komisijos pirmininkė literatūrologė Viktorija Pakerienė, kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis, muzikologė Jūratė Katinaitė, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, literatūrologė Jūratė Sprindytė, kino režisierius Audrius Stonys, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, filosofas Nerijus Milerius, menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

„Nacionaline kultūros ir meno premija pagerbiame savo didžiuosius kūrėjus, tad šiai komisijai tenka itin didelė atsakomybė. Komisiją parinkome kruopščiai, siekdami, kad tai būtų autoritetingi ir puikiai meno pasaulį išmanantys žmonės. Pasinaudodama proga, tuo pačiu noriu padėkoti ir buvusios kadencijos komisijai, jos pirmajam pirmininkui filosofui Leonidui Donskiui, kurio netekome praėjusiais metais, ir jį pakeitusiai literatūrologei Viktorijai Daujotytei. Komisija tikrai dirbo atsakingai, kruopščiai ir solidžiai. Labai tikiuosi ir linkiu, kad naujosios sudėties komisija dirbtų taip pat“, – kalbėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis siekiama skatinti kultūros ir meno kūrėjų ar jų kolektyvo kūrybą, įvertinti reikšmingiausius kultūros ir meno kūrinius, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurtus pastaruosius penkerius metus. Kasmet skiriamos 9 premijos. Premija yra 340 minimalaus gyvenimo lygio dydžių. Komisijos sudėtį kultūros ministro teikimu, pritarus Lietuvos kultūros ir meno tarybai, tvirtina Vyriausybė. Komisija sudaroma iš kultūros ir meno premijos laureatų, kultūros ir meno kūrėjų, profesionalių meno vertintojų, kurie atstovauja skirtingoms kultūros ir meno sritims.

Komentarai