Top Baneris

MRU renovuos studentų bendrabučius: ant stogų įrengs saulės jėgaines

2021 spalio 25 d.
mru bendrabutis
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Mykolo Romerio universitetas (MRU) reikšmingai pagerins studentų gyvenimo sąlygas bendrabučiuose – studentų namuose Vilniaus Baltupių mikrorajone, Didlaukio gatvėje. Universitetas investuos 2,5 mln. Eur į kokybiškos ir tarptautinius standartus atitinkančios infrastruktūros atnaujinimą bei modernizavimą.

Suplanuotos tvarios investicijos

MRU su  UAB „Viešųjų investicijų plėtros agentūra“ (VIPA) pasirašė paskolos sutartį, kurioje numatytos lėšos ir priemonės, skirtos aukštojo mokslo ir profesinio mokymo infrastruktūros atnaujinimui. Atlikus numatytus darbus, pagerės studentų gyvenimo sąlygos, aplinka taps komfortiškesnė, bus sudarytos palankesnės sąlygos siekti geresnių mokslo rezultatų, dalyvauti tarpkultūrinės integracijos ir savirealizacijos procesuose, prisidėti prie sveikos ir tvarios gyvensenos formavimo.

Pritaikius išmaniojo pastatų valdymo principus, išaugs energinis pastatų naudingumas, energiniai ištekliai bus naudojami racionaliau: šildymo kaštai sumažės 10–15 proc., elektros energijos ir vandens sunaudojimas – 20 proc.

Daugės vienviečių kambarių

Vykdant projektą numatytas gyvenamųjų patalpų pertvarkymas, įrengiant daugiau vienviečių kambarių studentams ir modernizuojant dviviečius bei triviečius kambarius. Studentų namų gyventojams taip pat bus įrengtos naujos modernios bendruomeninės erdvės. Bendrų vietų skaičių po rekonstrukcijos numatyta išplėsti iki 700.

Taip pat bus modernizuotos ir studentų mokymosi patalpos – jas siekiama pritaikyti nuotolinių studijų procesui, kuris pastaruoju laikmečiu dar aktualesnis, bei egzaminavimui. Atsižvelgiant į šiandienos studento poreikius, planuojamos šiuolaikiškos poilsio ir pramogų patalpos, numatoma atnaujinti ir įeigą į visas gyvenamąsias bei bendrojo naudojimo patalpas.

Tvarumo siekis

Pasak MRU rektorės prof. Ingos Žalėnienės, šis didelis projektas rodo, kad universitetas tikslingai siekia tvarios veiklos plėtros, todėl ir „žalios energetikos“ projektai – viena iš numatytų studentų namų modernizavimo sričių.

Taip pat ketinama įrengti dviračiams, paspirtukams ir kitoms aplinkai draugiškoms susisiekimo priemonėms laikyti skirtas saugyklas. Jau artimiausiu metu ant MRU studentų namų, įsikūrusių adresu Didlaukio g. 57 ir 86, stogų bus įrengtos saulės energijos jėgainės.

Be to, studentų namų eksploatacijai ir priežiūrai naudojamos aplinkai draugiškos medžiagos, bendruomenė skatinama rūšiuoti atliekas, daug dėmesio skiriama sveikos bei patrauklios aplinkos plačiąja prasme kūrimui.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video