Top Baneris

„Montuotojas“ įgauna dar didesnį konkurencinį pranašumą

2015 gegužės 10 d.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių šalyje statybos bendrovių „Montuotojas“ dar labiau įtvirtino savo, kaip lyderio, pozicijas. Neseniai įsigyta ir Alytuje sumontuota automatinio suvirinimo kolona PEMA HDS 4×4 leido gerokai padidinti įvairių metalo konstrukcijų gamybos pajėgumus, darbų atlikimo spartą ir kokybę, sutaupyti šiandien trūkstamos kvalifikuotos darbo jėgos resursų.

Norėjo tobulėti

Poreikis įsigyti modernią įrangą atsirado turint bendrą tikslą, kad nereikia sustoti ką nors pasiekus – juk būtina tobulėti. AB „Montuotojas“ filialo Alytuje direktorius Klemensas Mitrulevičius pasakojo, kad pribrendus sprendimui įsigyti modernią įrangą imta domėtis, kas gali pasiūlyti tinkamą variantą.

Pirmiausia pasižvalgyti naujovių buvo nuvykta į specializuotas suvirinimo įrangos parodas užsienyje. Bendrovės „Montuotojas“ gamybos direktorius dr. Aurimas Jurčius prisiminė, kad iš pradžių buvo nusižiūrėti du potencialūs gamintojai. „Rinkomės tarp lenkiškos ir suomiškos įrangos, bet skandinaviškas kainos ir kokybės santykis lėmė pasirinkti būtent tokį gamybos suvirinimo mechanizmą“, – sakė A. Jurčius.

Suvirinimo kolona PEMA HDS 4×4 pagaminta Suomijoje. Vien naujoji įranga kainavo daugiau kaip 300 tūkst. eurų. Ir nors pasirinktas pasiūlymas kiek brangesnis, tačiau įrenginiui teikiama ilgesnė garantija, jį yra lengviau eksploatuoti ir prižiūrėti. Be to, suomiai sugebėjo tiksliau įvykdyti lietuvių įmonės užsakymą – pageidauta ne standartinės įrangos, bet atitinkančios AB „Montuotojas“ darbų specifiką, atliekamų darbų spektrą ir pan.

Didesnės galimybės

Suvirinimo koloną PEMA HDS 4×4 planuota sumontuoti dar 2014 metų pabaigoje, tačiau dėl paruošiamųjų darbų sudėtingumo ir montavimo preciziškumo visos įrangos paleidimas nukeltas į šių metų pradžią. Įrangą gamintojai sumontavo gana greitai – maždaug per savaitę. Dar tiek pat laiko vyko darbuotojų mokymai, kaip dirbti su nauju įrenginiu.

„Mūsų specialistai tikrai imlūs, jiems labai knietėjo greičiau susipažinti su įranga, išmokti ja naudotis. Kai suomių specialistas atvažiavo pas mus į antrą mokymų etapą, nusistebėjo, kiek daug esame išmokę patys“, – pasakojo K. Mitrulevičius.

Suomiai nuolat palaiko glaudų ryšį su jų pagamintą suvirinimo įrangą įsigijusios bendrovės „Montuotojas“ specialistais, suteikia visas reikiamas konsultacijas. Tam, kad būtų tinkamai nustatyti vienokie ar kitokie suvirinimo kolonos parametrai, gamintojų atstovams nebūtina vykti į Alytų – visa tai gali būti atlikta nuotoliniu būdu, prisijungus prie įrangos kompiuterio.

Per nuotolį galima stebėti visus kolonos parametrus: ir įmonės vadovas, ir suvirinimo inžinierius ar gamintojai prireikus gali bet kuriuo metu prisijungti prie informacinės sistemos, patikrinti, kaip atliekami darbai, kokie nustatymai užprogramuoti.

„Visos šios funkcijos ir gamintojų užtikrinama priežiūra lėmė, kad pasirinkome būtent šią įrangą. Manau, tikrai neapsirikome“, – sakė A. Jurčius.

Atstoja šešis suvirintojus

Bendrovė „Montuotojas“ sulaukia nemažai metalo konstrukcijų suvirinimo darbų užsakymų. Naujoji suvirinimo kolona leis sparčiau įvykdyti darbus – pagal darbo spartą ji gali atstoti net šešis suvirintojus. Suomiai juokaudami įspėjo lietuvius, kad dabar visiškai pasikeis darbų sparta.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video