Mokyklai Kopenhagoje lietuviai kuria unikalų fasadą

2017 gegužės 23 d.
„KG Constructions“ nuotr.
„KG Constructions“ nuotr.

Lietuvių įmonės „KG Constructions“ statoma Kalvebod mokykla Kopenhagoje bus išskirtinė ne tik Danijoje, bet ir visoje Europoje. Vientisos fasado konstrukcijos – elemento – aukštis siekia net 13 metrų bei dengia 3 mokyklos aukštus, o statinio eksterjeras kuriama iš neapdoroto aliuminio.

„Toks buvo Danijos architektų sumanymas. Greta mokyklos yra didžiulis gamtos rezervatas, kuris nepaliestas žmogaus, todėl, siekiant aplinkinėje teritorijoje sukurti draugišką aplinką, statinio aliuminis fasadas nebuvo apdorotas. Laikui bėgant dėl oksidacijos pastato išvaizda savaime taps unikali, o tai suteiks dar didesnį žavesį pastatui“, – vystomo Kalvebod projekto idėja dalijosi „KG Constructions“ projektų vadovas Mindaugas Gečas.

Didžiausias šio projekto išskirtinumas, kuris iki šiol nebuvo įgyvendintas jokioje Europos valstybėje, yra įspūdingo aukščio fasadų elementai. Bendras išorinio fasado plotas sieks net 5663 kv. m.

„Gamybos cecho surinkimo linijoje vienu metu buvo galima surinkinėti tik du 13 metrų elementus, nors įprastai gali būti renkami 6–7 elementai. Šios fasado konstrukcijos suprojektuotos taip, kad atlaikytų apkrovas vertikalioje pozicijoje, tačiau privalėjome sustiprinti elementus unikaliomis santvaromis, kurios padėjo stabilizuoti tokio dydžio elementus tiek transportuojant, tiek juos montuojant. Įdomu ir tai, kad statinio fasadas neturi nė vieno kampo, o tai jam suteikia išskirtinumo bei modernumo“, – apie projektavimo subtilybes pasakojo M. Gečas.

„KG Constructions“ nuotr.

Iš viso fasadą sudarys 194 13 metrų elementai, kuriuos montuojant bus pasiektas net tris kartus didesnis darbo našumas. „Jau tai, kad kuriant Kalvebod mokyklos fasadą panaudojome 7 metrų elementus, buvo nestandartinis sprendimas, tačiau sugebėjome peršokti šią ribą ir pirmieji sukūrėme beveik dvigubai didesnius elementus“, – įgyvendinta technologine naujove džiaugėsi generalinis direktorius Linas Karžinauskas.

Įdomu ir tai, kad mokyklos viduje, pačiame centre, įrenginėjama 10,5 metrų aukščio sporto salė, kurios fasadas bus iš stiklo ir aliuminio. Kalvebod mokyklos projektas, kurio vertė viršija 3,6 milijonus eurų, iškils greta tokių gigantiškų statinių, kaip „Crown Plaza“, „Copenhagen Towers“ ir naujai pastatyta arena „Royal“.

„Šio Kopenhagos kvartalo infrastruktūra labai sparčiai plėtojama. Greta mokyklos įsikūrusi įspūdinga sporto arena, prekybos ir pramogų centrai, statomi daugiabučiai, prie kurių išvaizdos mes taip pat prisidedame“, – pasakojo M. Gečas.

Komentarai

Skaitomiausia