Top Baneris

Mokslininkai kviečiami siūlyti inovatyvias idėjas

2016 rugsėjo 22 d.
Ūkio ministerijos nuotr.
Ūkio ministerijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Mokslininkai ir verslininkai skatinami prisidėti didinant pėsčiųjų bei dviratininkų saugumą. Jiems norima patikėti sukurti inovatyvų įrankį, kuris padėtų lengviau pašalinti gatvėse kyšančius senų kelio ženklų stovus.

Šiuo metu, jei ženklo stovas tampa nereikalingas, jis tiesiog nupjaunamas, tačiau po žeme, o gana dažnai ir keli centimetrai virš grindinio, lieka stovo likučių. Dėl jų pėstieji ir dviratininkai patiria įvairių traumų ir sužeidimų. Žemėje paliktą metalinį stulpą ir didžiulį betono gabalą labai sunku panaikinti rinkoje siūlomais prietaisais, o šie darbai reikalauja labai didelių žmogiškųjų išteklių ir nemažai lėšų. Siekiant efektyvumo, ieškoma geresnių sprendimų.

Šiuo tikslu Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) paskelbė ikiprekybinių pirkimų konkursą ir kviečia verslininkus bei mokslininkus siūlyti inovatyvius sprendimus senų kelio ženklų likvidavimui.

„Pirkimas skelbiamas atsižvelgiant į tai, kad Kauno miesto savivaldybei kilo poreikis turėti tokį inovatyvų prietaisą, kuris leistų greitai ir nesudėtingai išgręžti nereikalingus kelio ženklus iš grindinio. Dabartinės technologijos neatitinka lūkesčių, todėl mokslininkai, inžinieriai, technologai kviečiami sukurti naujo prietaiso prototipą“, – teigia ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Pasiūlymus galima teikti Kauno miesto savivaldybei iki spalio 27 dienos 10 val. el. paštu ikiprekybiniai@kaunas.lt.

Pirmajame šio ikiprekybinio pirkimo etape prašoma sukurti ir patvirtinti koncepciją, antrajame etape – sukurti inovatyvaus produkto prototipą ir patikrinti produkto maketą, galiausiai – sukurti produkto bandomąją partiją, kad produktą būtų galima patikrinti realiomis sąlygomis.

Daugiau informacijos apie pirkimą rasite: www.mita.lt.

Ūkio ministerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video