Top Baneris

Modulinis namelis: gyvenimas ten, kur trokštate

2023 sausio 5 d.
off-grid namaiTik SA
Pasidalykite straipsniu

Moduliniai namai gali pasitarnauti esanti kritinėms situacijoms, sako „Vika Living“, Los Andžele įsikūręs startuolis, kurio tikslas – sukurti „lankstų būstą ateičiai“. Tai pirmasis įmonės produktas, ir tokį namelį galima surinkti greičiau nei per valandą.

Vos 14 kv. m dydžio namukas su virtuvėle ir vonios kambariu gali būti sumontuotas beveik bet kur.  Savininkams nereikia jaudintis dėl pamatų, o izoliacija leidžia kabiną naudoti ištisus metus.

Namelį galima įsigyti su šildymo, energijos, vandens ir atliekų sistemomis tinklo versija, kas kainuoja iš viso 38 tūkst. JAV dolerių. O jei norite būti „off-grid“, atsijungę nuo bendrųjų tinklų, papildomai reikės atseikėti 8 tūkst. JAV dolerių, kad galėtumėte įdarbinti saulės baterijas ant stogo.

Vika Living 01
„Vika Living“ nuotr.

Kaip teigia įmonė, jų įrenginiai standartiškai komplektuojami su nedideliu šilumos siurbliu, kurio galios pakanka šildyti, vėsinti ir šalinti drėgmę. Pats namelis pagamintas iš struktūriškai izoliuotų plokščių (SIPS), kuriose naudojamas stiklo pluoštas ir putplastis, kad statinys būtų lengvas ir patvarus.

Skamba įtikinimai? Tereikia pasiryžti ir išmėginti gyvenimą „off-grid“.


Pasidalykite straipsniu
offgrid biblioteka
offgrid biblioteka
Komentarai

Rekomenduojami video