Top Baneris

Modernizuojant vieną Vilniaus darželių viešieji pirkimai prisiminti tik atlikus darbus

2016 liepos 29 d.
„Irdaivos“ nuotr.
„Irdaivos“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus lopšelio-darželio „Ąžuolas“ aplinkos atnaujinimo darbų papildomas viešasis pirkimas paskelbtas tada, kai didžioji dalis darbų jau buvo baigta – tokį verdiktą paskelbė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Sutarties valdytoja – Vilniaus miesto savivaldybės interesams atstovaujanti „Vilniaus vystymo kompanija“, kuri ir vykdė šių darbų techninę priežiūrą. Vykdant darželio atnaujinimo darbus, prireikė iš anksto nenumatytų statybos darbų, kuriems buvo paskelbtas papildomas 123 tūkst. 440 eurų vertės pirkimas. Kaip paaiškėjo, pirkimas tebuvo imitacija, nes „Vilniaus vystymo kompanija“ juo „nusipirko“ kone prieš pusę metų atliktus darbus.

Tarnybos išvadose konstatuojama, jog, išanalizavus statybos darbų žurnalus, nustatyta, jog dalis darbų buvo atlikti gerokai prieš paskelbiant apie jų pirkimą, taigi vykdytas pirkimas – tik jo imitacija, siekiant įteisinti jau sudarytą sandorį.

Sutarties „laimėtoja“ – pagrindinio partnerio – bendrovės „Statybų kodas“ – atstovaujama įmonių grupė. Joje, be minėto „Statybų kodo“ – įmonės „Ukmergės statyba“, „Stamena“ ir „Irdaiva“. Pastaroji yra viena dažniausių Vilniaus švietimo ir gydymo įstaigose vykdomų statybos darbų laimėtojų.

„Panašu, jog „Vilniaus vystymo kompanija“ žaidžia žaidimą „Kaip geriau pasislėpti nuo viešųjų pirkimų“. Jei rimtai, bendrovė taip demonstruoja ne tik neprofesionalumą, bet ir teisinį cinizmą“, – sako VPT direktorė Diana Vilytė.

Įmonė „Irdaiva“ viena arba su partneriais taip pat figūruoja ir kitose statybos darbų rangos sutartyse, kurių valdytoja – „Vilniaus vystymo kompanija“. Pavyzdžiui, Vilniaus m. lopšeliu– darželiu „Gluosnis“, Vilniaus sporto mokykla „Tauras“, Karoliniškių poliklinika, Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija, Vilniaus „Laisvės“ gimnazija ir Šv. Roko ligonine.

VPT vertinimo išvadą rasite čia.

Informacija apie „Vilniaus vystymo kompanijos“ viešuosius pirkimus.

Informacija apie „Irdaivos“ dalyvavimą viešuosiuose pirkimuose.

darzelis azuolas 2

Viešųjų pirkimų tarnybos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video