Top Baneris

Modernistinės architektūros Kauno kino teatras „Daina“ po rekonstrukcijos atsivertų 2023 m.

2021 gegužės 23 d.
kino teatras daina kaunas
Kino teatras „Daina“ (BNS nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Apleistą prieškario kino teatrą „Daina“ Kaune, Žaliakalnyje, įsigijusi bendrovė „Mūsų daina“ žada pastatą atverti visuomenei po dvejų metų.

„Mūsų dainos“ direktorius Andrius Valatka sako, jog pastate galėtų būti įkurtos kino, maitinimo, meno, koncertų ir sporto erdvės.

„Savo vizijoje matau šią vietą kaip multifunkcinę erdvę, kur galėtų būti ir kinas, ir maistas, ir menas, koncertai, o gal netgi sportas kažkoks. Žodžiu, po vienu stogu nemažai tų veiklų galėtų būti, nes ploto ten yra daug“, – BNS aiškino A. Valatka.

„Šiuo metu aktyviai susitinku su verslininkais, kurie turi idėjų šitam objektui, ir aiškinuosi, ką ten galėtume vystyti. Neturiu konkretaus plano šiam pastatui, todėl esu atviras idėjoms ir pasiūlymams“ – pridūrė jis.

Savanorių prospekte esantį pastatą nuo 2007 metų valdžiusi bendrovė „Taxillus“ pernai skelbė ketinanti jį parduoti už 540 tūkst. eurų. Naujasis pastato savininkas teigė, jog jį nusipirko už panašią sumą.

„Tiksliai nepasakysiu, bet labai arti šios sumos. Kaina normali“, – sakė A. Valatka. Pasak jo, į pastato rekonstrukciją bendrovė planuoja investuoti dar 0,5 mln. eurų.

„Viskas priklausys nuo to, kokią dalį investuosime patys, kokią – nuomininkai, bet pradžiai, manau, ne mažiau pusės milijono eurų reikės. Aišku, visą pastatą sutvarkyti kainuos daug daugiau“, – teigė „Mūsų dainos“ direktorius.

„Išorinei restauracijai jau dabar pradėjome ruoštis, o dėl vidaus sutvarkymo, tai pirmiausia turime išsiryškinti pastato viziją ir būsimus nuomininkus. Labai norėčiau, kad metų bėgyje pradėtume rekonstrukciją, todėl, manau, būtų realu, kad šis pastatas visuomenei galėtų atsiverti po dviejų metų“, – pridūrė jis.

Anot A. Valatkos, tai, kad pastatas įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, jo atnaujinimui neturėtų kelti problemų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video