Top Baneris

Mitus apie modernizavimą griauna įgyvendinti projektai

2014 lapkričio 5 d.
Pasidalykite straipsniu

Pastatas modernizuotas laikantis ne šiuo metu galiojančių reikalavimų, bet tų, kurių bus privalu paisyti nuo 2020 metų.

5 aukštų 20 butų namas statytas 1976 metais. Pastatui termoizoliuoti buvo pasirinktas pilkasis polistireninis putplastis, kurį tiekė bendrovė „Kauno šilas“. Sienos apšiltintos 20 centimetrų storio pilkojo putų polistireno sluoksniu. Cokolis irgi apšiltintas, bet pamatai – ne. Pasirinktas kitas, anot specialistų, efektyvesnis sprendimas – buvo apšiltinta rūsio perdanga, kad pirmojo aukšto gyventojai nesiskųstų žemesne temperatūra. Šiluminė sienų varža dabar yra beveik dukart geresnė, negu reikalauja normatyvai, ir tik nedaug atsilieka nuo pasyviesiems namams taikomų reikalavimų.

Ne laikantis dabar galiojančių reglamentų, bet galvojant apie ateitį ir darbus atliekant pagal netrukus įsigaliosiančius reikalavimus sąmata šiltinimui padidėja vos 3–4 procentais.

Po renovacijos daugiabutis Alytaus Birutės gatvėje sutaupo net apie 65 proc. šilumos energijos, palyginti su tuo, kiek buvo sunaudojama energijos iki atnaujinimo darbų.

Oficialiais statistikos duomenimis, 2009–2010 metų šildymo sezono metu, kai pastatas dar nebuvo modernizuotas, vienam kvadratiniam metrui per metus buvo sunaudojama 120 kilovatvalandžių šilumos energijos. 2012–2013 metų šildymo sezonu, kai pastatas jau buvo atnaujintas, vienam kvadratiniam metrui per metus vidutiniškai buvo sunaudojama 49,5 kilovatvalandės šilumos energijos.

Iki renovacijos name buvo daug probleminių butų, kuriuose temperatūra žiemą siekdavo vos 15 laipsnių šilumos. Dabar gyventojai džiaugiasi 20 laipsnių ir didesne temperatūra. Apskritai, statistikos duomenimis, Alytuje modernizuoti daugiabučiai sunaudoja vidutiniškai 57 proc. mažiau energijos nei nerenovuoti namai. Svarbiausia to priežastis – pasirinktos tinkamos priemonės.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video