Top Baneris

Miške ar viešbutyje? Ekoviešbutis Danijoje, kuriame beveik viskas iš medžio

2023 sausio 3 d.
Tvarus viešbutis DanijojeTik SA
Pasidalykite straipsniu

Objektas: viešbutis

Vieta: Bornholmo sala, Rionė (Danija)

Architektai: „3XN Architects“ ir GXN

Plotas: 1035 kv. m

Metai: 2021

Danijai priklausančioje Bornholmo saloje veikia „Green Solution House 2.0“ – ekoviešbutis iš kryžmiškai laminuotos medienos ir medienos likučių, įvertintas nacionaliniu lygiu už tvarumą. Viešbutis projektuotas pagal „griežtus medžiagų, konstrukcijos ir eksploatacinių savybių tvarumo principus“. Svečių namuose veikia saulės baterijos, dumblių generatorius ir pirolizės gamykla, kuri maisto likučius paverčia energija ir trąšomis.

Kiekvienas Rionėje esančio viešbučio kambarys turi nuosavą terasą, kurioje galima mėgautis natūralia šviesa, o interjerui jaukiai kaimišką atmosferą suteikia mediena. Svečių taip pat laukia orą valančios antklodės ir užuolaidos, „Skagerak“ baldai ir vaizdas į netoliese esantį mišką. Kambario nuoma – nuo 1200 DKK už naktį (apie 160 eurų).

ekoviesbutis moduliniai namai
„3XN Architects“ nuotr.

Pastatas yra modulinės konstrukcijos, o pagrindiniai elementai sukurti iš vietoje surinktų kryžmiškai laminuotos medienos plokščių. 

Šis sprendimas buvo įmanomas dėl tikslaus projektavimo ir kompiuterizuotos gamybos sinergijos. Taip buvo galima ne tik tvariai panaudoti medžiagas, bet ir sutrumpinti statybos laiką, išlaidas ir atliekas. 

Kiekvienos fazės kontrolė ir projektavimo standartizavimas padėjo numatyti medžiagų atliekų kiekį. Šiame žiediniame procese medienos atliekos panaudotos kuriant pagal užsakymą suprojektuotus viešbučio baldus. 

„Green Solution House 2.0“ įrodo – viešbutis gali būti tvarus ne tik apgyvendinus svečius, bet dar iki jų – statant patį pastatą. 

tvari architektura
„3XN Architects“ nuotr.

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video