Top Baneris

Mirė buvęs ilgametis „YIT Lietuva“ vadovas A. Butkus

2024 gegužės 1 d.
Antanas Butkus
„YIT Lietuva“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Mirė ilgametis „YIT Lietuva“ (jo vadovavimo metu – „YIT Kausta“) įmonės vadovas Antanas Butkus. „Iš tiesų statyba – tai labai atsakingas ir sudėtingas verslas, kur investicijos didelės ir net menkiausia klaida gali labai skaudžiai atsiliepti. Svarbiausia šiame versle – atsakomybė už kiekvieną veiksmą, už kiekvieną įmūrytą plytą“, – sakė velionis.

A. Butkus, 1964 metais baigęs Kauno politechnikumą, būdamas diplomuotas auto kelių ir tiltų statybininkas, tais pačiais metais pradėjo savo darbinę veiklą: dirbo Kauno kelių ir tiltų eksploatacijos tresto techniku, meistru, vyr. meistru, darbų vykdytoju, gamybos skyriaus viršininku. Dirbdamas mokėsi Kauno Politechnikos Instituto statybos santechnikos fakulteto vakariniame skyriuje, kurį 1972 m. baigė, įgydamas inžinieriaus-statybininko kvalifikaciją, rašoma įmonės pranešime.

A. Butkus visą laiką dirbo statybos srityje. Jo vadovaujama įmonė „YIT Kausta“ įgyvendino daug stambių projektų. Tarp bendrovės statytų objektų: laisvalaikio centras Vilniuje „Forum Palace“, prekybos centras „Akropolis“, „Siemens arena“, prekybos centras „Banginis“, AB „Kraft foods Lietuva“ administracinis ir laboratorijos pastatas, fabrikas „Trys sezonai“, duonos kepykla „Gardėsis“, prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ Kaune. Be pelno buvo rekonstruojama Kauno Prisikėlimo bažnyčia.

Įmonė darbavosi ne tik Lietuvoje, bet ir Tiumenės srityje, Karelijoje, Slavutičiaus mieste, Karaliaučiuje, Lydoje, Čeliabinsko srityje.

2005m. pavasarį vietoje buvusio baldų fabriko Lietuvių–Aušros g. sankirtoje buvo pradėtas statyti 180 butų kvartalas „Aušros namai“. Šis projektas buvo pristatytas tarptautinėje investuotojų parodoje MIPIM‘ 2005 Kanuose.

A. Butkus pasitraukė iš įmonės vadovo pareigų 2008 metais.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video