Top Baneris

Mirė architektas Vytautas Nasvytis

2016 sausio 11 d.
V. Nasvytis.
Pasidalykite straipsniu

Penktadienį netekome žymaus Lietuvos architekto Vytauto Nasvyčio: nusipelniusio Lietuvos meno veikėjo, liaudies architekto, Valstybinės premijos laureato, Kultūros ministerijos ženklo „Nešk savo šviesą ir tikėk“, Architektūros riterio, apdovanoto LDK Didžiojo kunigaikščio Gedimino ketvirtojo laipsnio ordinu. 2013 metais V. Nasvyčiui už ilgametį indėlį formuojant Lietuvos architektūrą įteiktas Kultūros ministerijos skiriamas garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ (nuotr. iš apdovanojimo ceremonijos).

Vytautas Nasvytis kartu su broliu Algimantu Nasvyčiu yra šių projektų autoriai: „Neringos“ viešbutis ir kavinės interjeras Vilniuje (1959 m.), Centrinio pašto rekonstrukcija ir išplėtimas Vilniuje (1969 m.), Naujo miesto centro dešiniajame Neries krante urbanistinė vizija (1966-1974 m.), viešbutis „Lietuva“ Vilniuje (1963-1984 m.), Nacionalinis dramos teatras Vilniuje (1981 m.), LR Parlamentas (1982 m.).

Kartu su Lietuvos architektų sąjunga reiškiame nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems, kolegoms, draugams.

Atsisveikinimas su velioniu – sausio 10 d. (sekmadienį) nuo 11.00 Šv. Jonų bažnyčioje Vilniuje. Urna išnešama 14.00, laidotuvės vyks Antakalnio kapinėse Vilniuje.


KIP „Architektūros centras“ 2014 metais sukurti interviu su architektais, profesoriais Algimantu ir Vytautu Nasvyčiais.
Režisierė ir kalbintoja Aida Štelbienė, operatorius ir montuotojas Valius Adomaitis. www.archmuziejus.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video