Top Baneris

Ministerija toliau spendžia spąstus nesąžiningiems daugiabučių statytojams

2016 liepos 15 d.
R. Marčėnaitės nuotr.
R. Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vakar aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patikslintas statybos techninis reglamentas „Statinio projektavimas“ dar labiau suvaržys nesąžiningų verslininkų galimybes pastatytus didelio ploto vienbučius ar dvibučius gyvenamuosius namus faktiškai paversti daugiabučiais. Naujieji nuostatai leis konkrečios teritorijos žemės sklypų savininkams spręsti, ar tokie didelio ploto pastatai gali atsirasti toje teritorijoje.

Vienas nuostatų – prievolė statytojams, kai statomas (rekonstruojamas) vienbutis ar dvibutis namas, kurio bendras plotas viršija 200 kvad. metrų, supažindinti visuomenę su namo projektu, kol dar jis nepradėtas statyti. Toks nuostatas priimtas todėl, kad, 2014 metais pakeitus Teritorijų planavimo ir Statybos įstatymus, buvo supaprastinta teritorijų planavimo ir statybos dokumentų viešinimo tvarka. Ji įpareigojo informaciją skelbti tik savivaldybių interneto svetainėse. Tačiau paaiškėjo, kad jose skelbiamos informacijos žmonės reguliariai neseka, ir dauguma skundų dėl planuojamų statybų būna pavėluoti, nes apie statybos pradžią gyventojai sužino jau prasidėjus statybos darbams. Kad visuomenė turėtų daugiau galimybių reaguoti, nuo šiol pailgintas jai susipažinti su projektiniais pasiūlymais skirtas laikas – nebe penkios, kaip buvo, o dešimt darbo dienų.

Be to, statytojas privalės prie statybos sklypo ribos įrengti stendą su informacija apie parengtus projektinius pasiūlymus arba šią informaciją registruotais laiškais pateikti gretimų žemės sklypų naudotojams ar valdytojams, daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojams. Jeigu projektuojamas pastatas ir kaimyniniuose sklypuose esantys pastatai sujungiami į vieną gaisrinį skyrių, statytojas turės gauti tų kaimyninių pastatų savininkų rašytinį sutikimą.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video