Top Baneris

Milijoninė investicija tik pradžia – sustoti nežada

2019 spalio 31 d.
Akmenės LEZ
Pasidalykite straipsniu

Žinia apie Akmenėje įkurtoje Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) „Vakarų medienos grupės“ (VMG) statomą itin modernią medienos drožlių plokštės gamyklą, o vėliau iškilsiantį ir VMG korpusinių baldų fabriką regionams įkvėpė optimizmo. Daugiau nei prieš 20 metų pradėtą kurti LEZ Lietuvoje atranda investuotojai – ir ne tik iš Lietuvos. Neabejojama, kad kone solidžiausia lietuviško kapitalo investicija Akmenėje tik pradžia.

Investuoja į moderniausius sprendimus

Akmenės LEZ 60 ha teritorijoje šiuo metu kuriasi medienos pramonės kompleksas, į kurį iki 2022-ųjų bus investuota daugiau nei 160 mln. Eur ir sukurta iki 700 naujų darbo vietų. Šio komplekso iniciatorius yra VMG – viena didžiausių ir moderniausių medienos pramonės kompanijų Europoje.

Taigi, kitų metų pradžioje Akmenės rajone pradėsianti veikti VMG medienos drožlių plokštės gamykla taps viena moderniausių ne tik Baltijos šalyse, bet ir visame pasaulyje. O Akmenės LEZ įrašys į išskirtinių vietų medienos perdirbimo pramonės žemėlapyje sąrašą.

Medienos drožlių plokštės gamykloje montuojama moderniausia įranga, kokią tik galima įsigyti rinkoje. Jos našumas įspūdingas – 1800 kub. m plokščių per parą. Maža to, įrenginiai leidžia gaminti nuo itin plonų – vos 3 mm – iki 40 mm medienos drožlių plokštes.

akmenes lez 2

Privalumai – susisiekimas ir lengvatos

Akmenės LEZ kviečia užsienio ir Lietuvos pramonės įmones įsikurti žemės sklypuose Akmenės rajone. Patrauklumo šiai pramonės teritorijai prideda geležinkelio jungtis. Naujai nutiesta geležinkelio atšaka Akmenės LEZ sujungė su magistraliniu geležinkelių tinklu. Šiuo privažiuojamuoju geležinkeliu naudosis LEZ įsikursiančios įmonės.

Galiausiai Akmenės LEZ įsikūrusioms ir dar tik įsikursiančioms įmonėms pirmus 6 veiklos metus bus atleistos nuo pelno mokesčio, kitą dešimtmetį jos galės atseikėti dvigubai mažesnį pajamų mokestį – 7,5 procento. Akmenės LEZ veikiančios įmonės atleidžiamos ir nuo nekilnojamojo turto bei dividendų mokesčių, kurie kitur siekia atitinkamai 0,3–1 ir 15 procentų.

Atsižvelgiant į investuotojų poreikius, LEZ teritorijoje planuojami būtini elektros, dujų, vandentiekio ir kanalizacijos pajėgumai. Akmenės LEZ investuotojams gali pasiūlyti efektyvius inžinerinės infrastruktūros ir logistikos sprendimus, kurie prisidės prie įmonių konkurencingumo tiek nacionaliniu, tiek Europos mastu.

Lietuvoje šiuo metu veikia 7 laisvosios ekonominės zonos. Jose kurtis investuotojus skatina išvystyta inžinerinė infrastruktūra ir valstybės garantuojamos mokestinės lengvatos.

Akmenės LEZ valdymo bendrovė yra pasirengusi suteikti visą investuotojus dominančią informaciją.

akmenes lez 1

Daugiau informacijos: www.mediena.lt

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video