Metalo gaminiai jau daug metų užkariavę interjero dizainerių širdis. Gerai išmanant šios medžiagos įvairialypiškumą ir galimybes atsiveria neaprėpiami jos panaudojimo klodai. Prisijaukinti metalą gali toli gražu ne kiekvienas. Kartais sunku aprėpti tokią atspalvių, formų, kombinacijų su kitomis medžiagomis ir panaudojimo interjere gausą. Tačiau įsisavinus pagrindinius metalo apdirbimo bei tarpusavio derinimo principus bet kuris gaminys įsilies į norimą interjero erdvę.
Metalo gaminių įvairovė interjere
Dėl savo lankstumo metalas yra bene populiariausia medžiaga gaminant įvairias detales. Nerastume nė vienų namų, komercinių patalpų ar lauko erdvių, kuriose jis (viena ar kita forma) nebūtų panaudotas. Žvelgiant per interjero prizmę, dažniausiai metalą galime išvysti tokiais pavidalais:
- Furnitūra. Durų rankenos, spintelių rankenėlės ar vyriai gali sukurti itin skoningą galutinį gaminio įvaizdį arba tapti išskirtiniu akcentu balduose bei kitose detalėse. Furnitūra padeda pabrėžti gaminio stilių ir gali būti derinama su kitais panašios spalvos elementais interjere.
- Baldai. Baldo stilių stipriai veikia įvairių metalo rūšių (nerūdijančio plieno, žalvario, aliuminio ir pan.) kombinacijos su tokiomis medžiagomis kaip stiklas, medis ar akmuo. Pavyzdžiui, skandinaviškame bei urbanistiniame stiliuose galima įžvelgti juodojo plieno ir medžio sąjungą, kurioje šios medžiagos viena kitą papildo, sukuria formą, suteikia jaukumo. Vis dėlto siekiant sukurti estetišką ir precizišką gaminį nėra būtinos skirtingų medžiagų kombinacijos. Skirtingų metalų derinimas, atitinkamai pasirinkus apdirbimo būdą, gali virsti unikalia, dėmesį traukiančia erdvės ašimi. Iš metalo dažniausiai gaminami stalai (arba jų rėmai), stalų kojos, kėdės, lentynos, vitrinos ir kiti kasdien naudojami baldai.
- Apšvietimas. Lubiniai, stacionarūs (toršerų stiliaus) bei sieniniai šviestuvai dėl šios medžiagos „lankstumo“, taip pat apdirbimo lazeriu galimybių, gali būti lengvai pritaikyti tiek griežtesniame, urbanistiniame interjere, tiek ištaigingoje erdvėje.
- Dekoracijos. Priklausomai nuo patalpos stiliaus, metalas savo spalvomis, tekstūra, kombinuotas su kitomis medžiagomis gali tapti tikru meno kūriniu. Paveikslai iš metalo, žvakidės, vazonai, skulptūros ir kiti dekoratyvūs gaminiai dažniausiai tampa baigiamaisiais akcentais.
- Sandėliavimas. Net jeigu patalpos nėra pagrindinės, metalo sprendimai puikiai pasitarnaus siekiant tokias erdves įkurti stilingai ir funkcionaliai. Lentynos, spintelės ar kiti sandėliavimo baldai derės prie pasirinkto interjero bei tarnaus ilgus metus.
Metalų rūšys ir pasirinkimai
Metalo gaminių panaudojimas tikrai neapsiriboja tik vienos rūšies metalu. Pavyzdžiui, nerūdijantis plienas dažniausiai pasirenkamas dėl patvarumo ir stiprumo, kas puikiai pasitarnauja gaminant lentynas, spinteles, masyvius stalus ar kitas konstrukcijas. Aliuminis ypač dažnai pasirenkamas dėl savo lengvumo, taip pat ir dėl lanksčių prisitaikymo galimybių interjere (pavyzdžiui, taisyklingai nupoliruotas tampa tarsi veidrodis ir visu grožiu atskleidžia blizgesį). Žalvaris iš kitų metalų išsiskiria savo turtinga, šilumą spinduliuojančia išvaizda. Dėl šių savybių gaminiai virsta elegantiškomis, rafinuotomis bei prabangiomis interjero detalėmis.
Kalbant apie metalo panaudojimą interjere būtina akcentuoti, kad ši medžiaga yra ilgaamžė, o jos pritaikymas neapsiriboja vien tik vidaus erdvėmis. Tinkamai apdirbtas paviršius (pavyzdžiui, lakuotas ar dažytas) padeda metalui išsilaikyti nepakitusiam skirtingomis klimato sąlygomis. Visa tai suteikia kur kas daugiau lankstumo ir pritaikymo galimybių gaminant terasas, balkonus, lauko baldus, apšvietimo sprendimus ar kitas konstrukcijas.
Metalas kūrėjams padeda įgyvendinti universalius, patvarius bei unikalius sprendimus stilingoms, funkcionalioms ir kartu estetiškoms erdvėms. Visiškai nesvarbu, kokią patalpą ketinate įrengti – gaminiai iš metalo turi neribotas dizaino galimybes ir ypač lankstų pritaikymą, atsižvelgiant į konkretų stilių bei poreikius.