Top Baneris

Menininkai – apie kūrybines iniciatyvas miestui ir miestiečiams

2016 lapkričio 6 d.
E. Šimkutės nuotr.
E. Šimkutės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Savąja gyvenamąja aplinka besirūpinantys kauniečiai pirmadienį kviečiami į projektų erdvę „Kabinetas“. Čia vyks projekto „Šilainiai Project“ vadovės Evelinos Šimkutės vedama atvira diskusija, skirta kultūros decentralizacijai Lietuvoje. Šios diskusijos tikslas – pasidalyti patirtimi vykdant menininkų organizuojamas kultūrines iniciatyvas, nukreiptas į vietos bendruomenes. Renginyje  dalyvaus Evelina Šimkutė („Šilainiai Project“, Kaunas), Indrė Misiulytė („Beepart Pilaitė“, Vilnius), Austėja Bliumkytė-Padgurskienė („Šančių kioskas“, Kaunas), Tadas Šimkus, Goda Skėrytė (Kauno gatvės meno festivalis „Nykoka“), Richard Schofield (Tarptautinis litvakų fotografijos centras, Kaunas), Agota Adomavičiūtė (Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, socialaus meno projektas „(ne)LAISVAS menas“), Ieva Petkutė (Socialiniai meno projektai, „Padainuok man labanakt“, Vilnius). Diskusija atvira, kviečiami prisijungti visi lankytojai. Renginio pradžia 18.30 val.

E. Šimkutės teigimu, menininkų, o ne institucijų vykdomose iniciatyvose, svarbiausia žmogus, bendruomenė. Poreikis tam kyla iš supančios aplinkos, ir jautriai reaguojant į ją. Diskusijoje norima iškelti klausimus: kodėl vykdome šias iniciatyvas, su kokiais iššūkiais susiduriame ir kaip juos sprendžiame, ką pasiekėme, kokia projektų ateitis ir bendradarbiavimo galimybės?

Iki lapkričio 14 d. „Kabinete“ vyksta „Šilainiai Project“ meno rezidencijos paroda.

Apie „Šilainiai Project“

Menininkės E. Šimkutės kuruojamas projektas yra vienas pirmųjų, įžengusių į šį kultūriškai nuo centrinės miesto dalies atskirtą blokinių daugiaaukščių Šilainių mikrorajoną. 2016 metų vasarą pas vietinius gyventojus apsistoję menininkai įgyvendino projektus ir mezgė ryšius su vietos bendruomene, pristatydami savo kūrybą viešai bei dalyvaudami susitikimuose viešojoje bibliotekoje Šilainiuose.

„Šilainiai Project“ kaip į įvairių kartų vietos bendruomenę nukreipta meninė iniciatyva įsilieja į Lietuvoje ir užsienyje vis plačiau veikiančias praktikas miestų mikrorajonuose – atviras kūrybines socialines platformas, bendruomeninius ir dalyvaujamuosius menus, bei kita. Tarptautinė menininkų rezidencija – viena iš daugelio E. Šimkutės vykdomų veiklų Šilainiuose, kurios p(r)adeda atrasti šio paskutinio sovietmečiu Kaune išplėtoto mikrorajono kultūrinį identitetą. Projektas atlieka ir meninį, ir istorinį, socialinį Šilainių mikrorajono tyrimą, bendraujant su jį kūrusiais asmenimis ir nagrinėjant surinktą archyvinę medžiagą.

Daugiau informacijos: silainiaiproject.com, „Silainiai Project“

Projekto partneriai: Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka Šilainių padalinys, VšĮ „Meno vadybos platforma“.

Paroda veikia I–V, 13–19 val. Papildoma informacija: info@arthesis, +37061183444.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video