Top Baneris

„Megasonus“: kokybiška akustika – ne privilegija, o būtinybė

2019 birželio 21 d.
akustika, „Megasonus“
Pasidalykite straipsniu

Patirties įgiję garso įrašų studijose, savo žiniomis nusprendę pasidalyti su biurų valdytojais, paveldo objektų savininkais, specialistai įkūrė bendrovę „Megasonus“, kurios specializacija – gaminti ir montuoti akustinius produktus, rengti akustinius projektus, konsultuoti ir gerinti patalpų akustiką.

Svarbiausia – gerai suplanuoti darbai

Anot bendrovės direktoriaus Karolio Klimaičio, dažnai į juos kreipiasi užsakovai, norintys įsikurti paveldo objektuose, kuriuose daug apribojimų. Bendrovė „Megasonus“ turi sprendimų tokių objektų savininkams – lengvas konstrukcijas, kurioms įrengti neprireiks griauti pertvarų ar atlikti kitų sudėtingų darbų.

Patalpų akustikos problemas dažniausiai pastebi patys darbuotojai, bet tik tuomet, kai tampa sunku susikalbėti ar garsas ima erzinti. „Megasonus“ specialistai, bendradarbiaudami su partneriais – mokslininkais, architektais, dizaineriais, rangovais, ieško geriausių sprendimų, užtikrinančių kiek įmanoma kokybiškesnę akustiką. „Megasonus“ atlieka patalpos akustinius matavimus, parengia analizę, akustikos projektą, pagamina ir sumontuoja reikalingas konstrukcijas.

Pavyzdžiui, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Ovalioji salė, įrengta 1902-aisiais, prieš kelerius metus buvo restauruota, jose vyko svarbiausiai susitikimai ir posėdžiai, tačiau nepasižymėjo gera akustika. Įmonės specialistai suprojektavo ir per porą dienų sumontavo specialias plokštes, sugeriančias žemus dažnius.

Koncertų salėms – nauja funkcija

Koncertų salės ar kultūros centrai, prieš keliasdešimt metų pritaikyti vienai funkcijai, šiandien keičiasi. Norint jas pritaikyti naujai veiklai, sykiu išvengti didesnių intervencijų, panaudojamos įvairių formų plokštės, akustinės užuolaidos, įtempiamosios akustinės lubos ir sienos. Kita vertus, nemaža dalis kultūros įstaigų modernizuotos dar prieš dešimtmetį, tačiau tuomet architektai mažai tegalvojo apie akustikos svarbą. Prieš penkerius metus aplankiusi 30 kultūros centrų ir atlikusi matavimus bei analizę, „Megasonus“ komanda pastebėjo, kad kone 90 proc. jų akustika ganėtinai prasta. Mažesniuose miestuose koncertų salę pritaikant kelioms funkcijoms, naudojami mobilieji spinduokliai, užuolaidos, valdomos ritininės užuolaidos.

1920 metais, tarpukariu, įrengta Kauno kultūros centro salė, nors buvo restauruota prieš dešimtmetį, atlikimui su įgarsinimu pritaikyta tik neseniai. Tam neprireikė itin sudėtingų konstrukcijų ir jų montavimo darbų, tačiau rezultatai viršijo užsakovų lūkesčius. Kauno kultūros centre įrengtos įtempiamosios akustinės sienos, akustinės užuolaidos, ant sienų pritvirtintos gana masyvios plokštės. Lubose sumontuoti garsą atspindintys ir nukreipiantys spinduokliai, ekranai.

akustika megasonus 2

Specialistų konsultacija laiku

Įmonė „Megasonus“ gaminius projektuoja, atsižvelgdama į klientų poreikius ir pastato specifiką. Pavyzdžiui, biure, įkurdintame paveldo objekte, darbuotojai skundėsi negalintys susikalbėti, dalyvauti vaizdo konferencijose. Biurui pasiūlytas sprendimas – kubai, sugeriantys garsą. Pasitarus su interjero architektu, galima nesunkiai priderinti tokio kubo spalvą, paviršių. Kreipdamiesi į „Megasonus“, užsakovai gali gauti visas reikiamas paslaugas: akustinius matavimus, akustikos projektą, sprendimus ir konstrukcijų įrengimą.

Bendrovės projektų vadovas Andrius Grabauskas komentavo, kad dažnai žmonės, neturėdami reikiamos kvalifikacijos, mėgina patys išspręsti akustines problemas, tačiau dažniausiai tai neefektyvu ir nuostolinga. Juolab kad kiekvienas elementas turi sugerties koeficientą ir tą būtina suskaičiuoti. Įrengiant naujus biurus, įprasta praktika darbo vietas atskirti pertvaromis, tačiau jei jos tik drožlių plokštė su centimetru porolono, savo funkcijos neatliks.

Taigi, anot A. Grabausko, nepakanka įrengti pertvarų, patiesti kiliminės dangos – kiekviena patalpa unikali, jose vyrauja skirtingi paviršiai ir formos, todėl ir akustikos sprendimai negali būti vienodi.

Susitaikyti su prasta patalpos akustika, atkreipia dėmesį „Megasonus“ komanda, nereikia, svarbu laiku kreiptis ir spręsti problemą – tam gali pakakti poros dienų. Konsultuojantis su interjero architektu, nesunku rasti estetiškus sprendimus, derančius su patalpos interjero koncepcija.

Daugiau informacijos: www.megasonus.lt

megasonus logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video