Top Baneris

Mediniai langai pradeda ir laimi

2020 rugpjūčio 10 d.
mediniai langai varkojis
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Jau kuris laikas Europoje plinta tendencija pastatų apdailoje kiek tik įmanoma atsisakyti dirbtinių polimerinių medžiagų. Pernelyg gerai vartotojai įsiminė rinką užplūdusių vidutinio kainų segmento, bet abejotinos kokybės gaminių trūkumus – mažą atsparumą aplinkos poveikiui, degumą ir neigiamą poveikį gamtai. Vis daugiau žmonių, įsirengdami namus, linkę rinktis kuo natūralesnes apdailos medžiagas. Tarp jų neabejotinu populiarumu naudojasi mediena, viena seniausių mums žinomų statybinių medžiagų. XXI a. ji išgyvena tikrą renesansą. Ne išimtis ir namų akys – mediniai langai.

Tris kartus „taip“ natūraliai medienai

Pirmoji priežastis, kodėl rinktis medinius langus, kurią pamini juos gaminančios bendrovės „P. Varkojis ir Ko“ specialistai, – tai natūralios medienos grožis, nuo kurio namuose atsiranda dar daugiau šilumos, jaukumo ir svetingumo. Įvairių rūšių mediena – nuo įprastos mums pušies ar eglės iki egzotiškų eukalipto, raudonosios šorėjos ar tikmedžio – patraukia akį maloniais atspalviais, o kur dar galimybė nudažyti rėmus bet kuria pasirinkta spalva… Tad galimybės priderinti medinius langus prie interjero ar eksterjero tampa praktiškai neribotos.

Antroji priežastis taip pat susijusi su medienos natūralumu, tik čia jau bendrovės konsultantai prisimena technines jos savybes. Langų mediena, būdama gamtine žaliava, „kvėpuoja“ per savo mikroporas – pernelyg sausam patalpų orui atiduoda sukauptą drėgmę, o esant patalpose pertekliniam oro drėgnumui – pamažėle jį sumažina, šitaip padėdama palaikyti kambariuose drėgmės balansą ir išvengti kondensato susidarymo.

Natūrali mediena, veikiama temperatūros skirtumo ir drėgmės, linkusi klaipytis ir deformuotis. Tačiau šiuolaikinės gamybos priemonės šią problemą jau išsprendė: langų rėmus UAB „P. Varkojis ir Ko“ gamykla gamina iš atsparaus vandeniui klijuotinės radialinio pjūvio medienos masyvo, kuris nesideformuoja ir turi minimalų, beveik nulinį plėtimosi koeficientą. Tokia mediena pasižymi ir itin geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis – kartu su kokybišku lango rėmu ir geromis tarpinėmis medinis langas gali būti toks šiltas, kad būtų montuojamas ir nulinės energijos ar pasyviuosiuose namuose. Savaime aišku, tai reiškia ir mažesnių šildymo bei vėdinimo išlaidų.

Na, ir trečiasis privalumas, dėl kurio UAB „P. Varkojis ir Ko“ mediniai langai yra tokie populiarūs, – jų naudojimo laikas. Kokybiški, tinkamai prižiūrimi langai gali būti naudojami dešimtmečiais, neprarasdami savo puikios išvaizdos. O pasirinkus modelį, apkaustytą aliuminiu, – ir pasiekti šimto metų amžių. Aliuminis apsaugo išorinę lango medieną nuo tokių aplinkos veiksnių kaip saulės spinduliai, lietus, sniegas, ledas, dideli šalčiai bei mechaninių pažeidimų. O speciali aliuminio plokštelių tvirtinimo technologija neleidžia po jomis prasiskverbti drėgmei ir apsaugo langų medieną nuo puvinio. Maža to, net jei medinis langas nelaimingo atsitikimo metu nukenčia nuo fizinio pažeidimo, jo nebūtina keisti viso, kaip tai būtų tekę daryti su plastikiniu jo giminaičiu. Negiliai pažeistą medinį paviršių galima restauruoti, o didesnio pažeidimo atveju – atsargiai įklijuoti savotišką „lopą“ iš naujo tokios pačios rūšies medienos fragmento.

Kokybiška furnitūra – svarbi komforto dalis

Automobilis be ratų negali pajudėti iš vietos, o langai neįsivaizduojami be įvairios modernios furnitūros – apkaustų, rankenų, gaudyklių, užraktų, mikroventiliacijos mechanizmų ir kitų įrenginių, atsakingų už lango atidarymą, atvėrimą, fiksavimą tam tikroje pozicijoje. Be to, kad būtų apsisaugota nuo ilgapirščių (o tai ypač aktualu namų savininkams ar gyvenantiems pirmajame aukšte), papildomai montuojami saugumo priedai – saugesni ar priešįsilaužiminiai apkaustai, saugieji ir priešįsilaužiminiai stiklai (kurie, beje, turi ir šalutinę savybę – puikiai slopina iš išorės einantį triukšmą), įvairūs užraktai bei rankenų pasukimo blokatoriai.

mediniai langai varkojis

Langų furnitūra turi būti aukštos kokybės ir nepriekaištingo veikimo. Nors jos ir netenka taip dažnai keisti kaip automobilio padangų, būtina kasmet skirti šiek tiek laiko profilaktinei priežiūrai: sutepti, sureguliuoti. Dvi dažniausios furnitūros gedimo priežastys – prasta jos kokybė arba nepriežiūra. Jei mediniuose languose sumontuota aukščiausios kokybės furnitūra ir jie tinkamai sumontuoti bei reguliariai prižiūrimi, toks gaminys ne tik ilgai bus naudojamas bei džiugins savo išvaizda savininko akis ir širdį, bet ir apsaugos jo sveikatą bei kišenę.

Ypatingas sprendimas energiškai efektyviems namams

Pagal statistiką, nemenka dalis namo šilumos prarandama per jo langus ir duris. Tačiau ištobulinta ypač šiltų medinių langų gamybos technologija leidžia šiuos praradimus sumažinti iki minimumo. Tokių aukšto energinio efektyvumo langų šilumos perdavimo koeficientas atitinka ne tik A+ energinio naudingumo klasės pastatams, bet ir vadinamiesiems „pasyviems namams“ keliamus reikalavimus.

Nuo 2009 m. UAB „P. Varkojis ir kompanija“ gamina naują, itin šiltą eurostandarto langų modelį. Ypatingą jų šiltumą lemia keli veiksniai. Tai – argono dujomis užpildytas 48 mm trigubo stiklo paketas bei lango rėmas, pagamintas iš keturių sluoksnių dygiuotos medienos. Šios priemonės, žinoma, šiek tiek padidina paties lango storį – jis tampa 92 mm (palyginti su įprastiniu 68 mm) – bet, kas svarbiausia, suteikia langui žymiai geresnes šilumos laidumo savybes. Pridėjus aukščiausios kokybės vokišką furnitūrą bei ekologiškus dažus (arba beicą su laku), gaunamas gaminys, savo kokybe ir šiluminėmis savybėmis pavergiantis daugelio pasyviųjų namų projektuotojų širdis.

Svarbu pasirinkti patikimą gamintoją

Kokybiška lango mediena, furnitūra, puikių techninių charakteristikų stiklo paketas, atitinkantis priekabiausio užsakovo pageidavimus, na, ir, žinoma, profesionalus lango montavimas – į visus šiuos veiksnius, renkantis langus savo būstui, svarbu atsižvelgti. Be to, egzistuoja dar nemažai mažiau pastebimų techninių niuansų, kuriuos įvertinti gali tik specialistai. Todėl nepaprastai svarbu tampa pasirinkti patikimą, laiko ir galybės patenkintų užsakovų patvirtintą medinių langų gamintoją.

Savo veiklą pradėjusi dar 1994 m., bendrovė „P. Varkojis ir Ko“ didžiuojasi galėdama savo klientams pasiūlyti daugiau nei 25 metų patirtį gaminant aukščiausios kokybės medinius langus, duris, lovas ir medinius sodo namelius. Įmonė savo gaminius pristatė daugiau nei dvidešimt penkiose parodose. Visų matmenų ir konfigūracijų europinio (EURO 68, EURO 92) bei skandinaviško tipo (atsiveriančių į išorę) langų gamyboje naudojamos medžiagos yra sertifikuotos ir atitinka visus joms keliamus reikalavimus. Siūlydama savo produkciją tiesiogiai galutiniam klientui, bendrovė taip pat galvoja ir apie jo piniginę: išvengus tarpininkų, išvengiama ir permokos. Tad kiekvienas pirkėjas gauna kaip tik tai, ko ieškojęs, – patikimą, aukštos kokybės medienos gaminį už tikrąją jo vertę.

mediniai langai varkojis

UAB „P. Varkojis ir Ko“

Mokyklos g. 4, Kurmaičiai, Kretinga

Tel. + 370 445 48 246

Mob. tel. + 370 630 06 680

El. paštas: info@varkojis.lt

www.varkojis.com

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video