Top Baneris

Mediniai dangoraižiai ir vertikalūs miškai pačioje Toronto širdyje

2022 balandžio 13 d.
Mediniai toronto dangoraižiaiTik SA
„Waterfront Toronto“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Mediena vis stipriau skinasi kelią tarp populiariausių statybinių medžiagų, o medinės konstrukcijos jau senai nebėra vien mažų projektų pasirinkimas.

Skandinavijos šalių ir Kanados pavyzdžiai įrodo, kad mediena gali būti puikus pasirinkimas daugiaaukščių pastatų konstrukcijoms. Šiuo metu kuriamas vienas didžiausių medinių būstų projektų Kanadoje – Toronto krantinės konversijos dalis.

Kaip atrodys atnaujinta miesto pakrantė, kuri sujungs novatoriškiausius tvarios miesto plėtros, šiuolaikinio miesto dizaino, perspektyvios nekilnojamojo turto plėtros ir pirmaujančių technologijų infrastruktūros metodus?

Visiškai naujas veidas

Kokią plėtros kryptį renkasi augantys Kanados metropoliai? Naujas ambicingas projektas Toronte pavers nemažą miesto pakrantės plotą vešlia žaluma, kuri sujungs medinių daugiaaukščių kvartalą. Jį, pavadintą „Quayside“, sudarys daugybė medžiais ir augalais apsodintų pastatų, tarp jų ir didelis gyvenamųjų būstų iš medinių konstrukcijų projektas. Šio didžiulio ir visam Toronto miestui itin reikšmingo projekto tikslas – parodyti, kiek kokybiškumo galima sugrąžinti į žmogaus kasdienį gyvenimą per pastatus miestuose, kai atsigręžiama į natūralumą per medinę architektūrą.

Toronto mediniai dangoraižiai
Bendruomenės miško viešosios erdvės vizualizacija. „Waterfront Toronto“ vizual.

Toronto krantinė netrukus įgaus visiškai naują veidą. Projektavimo darbuose dalyvauja įspūdinga prestižinių įmonių komanda: „Adjaye Associates“, „Alison Brooks Architects“ ir Danijos studija „Henning Larsen“ vadovauja projektavimui, o dar vieni danai – SLA – kraštovaizdžio kūrimui. Kartu su didžiule, modernia, visuomenei atvira įlanka, naujajame kvartale bus pristatyta per 800 finansiškai prieinamų būstų, atsiras viešųjų erdvių ir galimybių kurtis naujam verslui. Kompleksas užims 4,9 ha plotą palei visą Toronto krantinę ir apims daugiau nei 8000 kv. m (86 000 kv. pėdų) užsodintų žaliųjų erdvių bei urbanistinį ūkį.

„Waterfront Toronto“ iniciatyva

2021 m. kovą „Waterfront Toronto“ paskelbė tarptautinį konkursą, kurio metu buvo atrinktos keturios komandos, besivaržančios plėtoti krantinės teritoriją. Organizaciją „Waterfront Toronto“ įkūrė Kanados vyriausybė, Ontarijo provincija ir Toronto miestas, kad prižiūrėtų miesto krantinės atnaujinimo darbus. Ši institucija yra įpareigota pristatyti atgaivintą krantinę, kuri sujungtų novatoriškiausius tvarios miesto plėtros, šiuolaikinio miesto dizaino, perspektyvios nekilnojamojo turto plėtros ir pirmaujančių technologijų infrastruktūros metodus.

Dirbdama su bendruomene ir su viešojo bei privataus sektoriaus partneriais, „Waterfront Toronto“ kuria išbaigtas apylinkes, kurias įtvirtina parkai ir viešosios erdvės, taip pat įvairios tvarios, mišrios paskirties erdvės, siūlančios aukštą gyvenimo kokybę gyventojams, darbuotojams ir lankytojams. „Mes pertvarkome krantinę, kad Toronto, Ontarijo ir Kanados žmonės galėtų ja naudotis ir mėgautis, kad paskatintume ekonomikos augimą ir iš naujo apibrėžtume, kaip miestą, provinciją ir mūsų šalį suvokia pasaulis. Žengiame svarbų žingsnį, kad išnaudotume visą miesto krantinės potencialą. Įspūdinga architektų komanda iš viso pasaulio kartu su vietiniais partneriais siūlo idėją paversti Toronto krantinę viena geriausių pasaulyje. Šiandien, pradėdami derybas dėl projekto sutarties, esame labiau nei bet kada įsitikinę, kad „Quayside“ gali prisidėti prie ekonominio ir socialinio Toronto, Ontarijo ir Kanados atsigavimo“, – neabejoja organizacijos „Waterfront Toronto“ investicijų ir nekilnojamojo turto komiteto pirmininkas Jackas Winbergas.

Medinis Toronto dangoraižis
Vakarų lenktojo pastato vizualizacija. Architektai: „Alison Brooks Architects“.
„Waterfront Toronto“ vizual.
GroundflooroftheWesternCurveandwinteranimation

Vienas didžiausių medinių būstų projektų Kanadoje

Naujasis kvartalas „Quayside“, į kurį nuo Toronto centro bus galima ateiti pėsčiomis, išsiskirs įspūdinga pasaulinio lygio architektūra, pakels dizaino kartelę visame Toronto pakrantės rajone ir sukurs vizualiai įspūdingą krantinės centrą. Projektiniai pasiūlymai apima penkis daugiaaukščius, kurie potencialiai taps vienu didžiausių Kanados gyvenamųjų kvartalų, sukonstruotų iš inžinerinės medienos. Kiekvienas iš penkių daugiaaukščių bus apsuptas urbanistinio ir kraštovaizdžio dizaino architektų SLA suprojektuotu parku.

„Quayside“ ne tik naudos tvariai gaunamą medieną, bet ir skatins važinėti elektromobiliais. Toronto miesto savivaldybė įsitikinusi, kad šis projektas bus architektūrinis ir kultūrinis orientyras miesto krantinėje, pavers vietovę pirmąja visiškai elektra varoma, anglies dioksido neišskiriančia tokio masto bendruomene. Be to, daugialypis meno ir kultūros centras taps viso miesto paskirties vieta, sujungdamas erdvę scenos menui, į vietinius orientuotas kultūros šventes ir lanksčias švietimo erdves.

Torondo medinė kranitinė
Urbanistinio ūkininkavimo ant stogo, bendruomenės sodų, šiltnamių vizualizacija. SLA
kraštovaizdžio architektai.

„Siekėme, kad „Quayside“ taptų tokia vieta, kuri pagerintų vietinių žmonių, kaimynų ir lankytojų gyvenimą. Siūlomas konceptas tikrai pakeis gyvenimą tų, kurie įsikūrę netoli kranto arba tiesiog atvyksta praleisti laiko, nes bus sukurti įperkami būstai, didelės viešosios erdvės, atsiras naujų darbo vietų ir verslo galimybių“, – sako organizacijos „Waterfront Toronto“ generalinis direktorius George’as Zegaracas.

Medis ir gamta

Architektūros studija „Adjaye Associates“ suprojektavo augalais apsodintą pastatą, pavadintą „Timber House“, kaip dalį Toronto krantinės plėtros projekto. Nuo kranto nutolęs ilgas ir siauras medinis pastatas bus didžiausias projekte ir vienas didžiausių Kanadoje. Pastato fasadą įvairiomis kryptimis kirs siauros sijos, o kiekviename aukšte žaliuos augmenijos pilni kiemai. Pastatui skirta daugiau nei 48 000 kv. m.

Toronto žalieji dangoraižiai
Architektų „Adjaye Associates“ siūlomo „Timber House“ vizualizacija.
„Waterfront Toronto“ vizual.

Be „Adjaye Associates“ komandos projektuojamo medinio pastato, teritorijoje planuojamas „Western Curve“ – lenktas medžio konstrukcijų daugiaaukštis teritorijos vakarinėje dalyje, kurį projektuoja „Alison Brooks Architects“. Pastatas išsiskirs išlenktu arkos formos fasadu ir taip pat lenktais balkonais su medinėmis grotelėmis, išdėstytomis grupėmis viršutiniuose aukštuose. Šalia „Western Curve“ – Danijos studijos „Henning Larsen“ kuriamas statinys „The Overstorey“. SLA kraštovaizdžio architektų projektuojamas bendruomenės miškas užims erdvę tarp siauro medinio „Timber House“ pastato ir daugiaaukščių eilės. Ši, beveik 9000 kv. m. erdvė suteiks gyventojams ir lankytojams žaliųjų erdvių be automobilių tinklą.

Kultūros pastatų projektas dar nebuvo atskleistas, tačiau jis bus skirtas vietinių bendruomenės šventėms. Taip pat numatomas bendruomenės sveikatos priežiūros centras, siūlantis įvairias programas ir paslaugas, taip pat bendruomenės poilsio infrastruktūra – vaikams, paaugliams ir senjorams. Pasak „Waterfront Toronto“ atstovų, atviros erdvės bus suprojektuotos taip, kad būtų be kliūčių ir prieinamos bet kokio amžiaus ir gebėjimų žmonėms.

Tolesni žingsniai

Atskleidę sodrią, augalų kupiną, konceptualią atnaujintos krantinės viziją, „Waterfront Toronto“ pažymi, kad niekas dar nėra galutinai nuspręsta. „Waterfront Toronto“ ir „Quayside Impact Limited Partnership“ ateityje derėsis dėl projekto sutarties. Tikimasi, kad derybos bus baigtos iki šių metų rudens. Vis daugiau informacijos bus pateikiama visuomenei, kai „Waterfront Toronto“ ir „Dream and Great Gulf“ užbaigs plėtros planus ir sieks reikiamų institucijų patvirtinimų tam, kad suburtų nuostabią bendruomenę ir sukurtų tvarų, sveiką ir inovacijų kupiną gyvenimą.

Toronto mediniai dangoraižiai

Svarbiausi laimėtojų siūlomi sprendimai naujajai Toronto krantinei

  • 800 ir daugiau būstų už prieinamą kainą, dvigubai daugiau nei „Waterfront Toronto“ jau sukūrė krantinėje, daugelis jų pristatomi ankstyviausiuose etapuose, kad būtų išpildytas neatidėliotinas poreikis.
  • Naujos viešosios erdvės, įskaitant dviejų arų mišku apaugusią žaliąją erdvę, taip pat reikšmingas urbanistinis žemės ūkis, esantis ant vieno didžiausių Kanados gyvenamųjų inžinerinės medienos pastatų.
  • Kultūrinis traukos centras ir daugiafunkcio meno vieta, sujungianti scenos meno, į vietinius gyventojus orientuotų kultūros švenčių ir lanksčių švietimo erdvių zonas.
  • Pavyzdinė mažai anglies dioksido į aplinką išskirianti plėtra ir inovacijos – „Quayside“ paversdamos pirmąja visiškai elektra varoma, anglies dioksido neišskiriančia tokio masto bendruomene.
  • Įspūdinga pasaulinio lygio architektūra, kuri pakels dizaino kartelę visame rajone ir sukurs vizualiai įspūdingą Toronto krantinės centrą.
kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video