SA.lt redakcijos straipsniai, skirti medinės statybos temai, nagrinėja šių dienų poreikius ir realias galimybes įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, atitinkančius Žaliąjį kursą ir įsipareigojimą projektuoti viešosios paskirties pastatus, naudojant organines medžiagas. Tyrinėjamos temos apima politinį ir ekonominį statybų kontekstą, kuris daro stiprią įtaką statybos iš medienos išteklių, Žaliojo kurso direktyvų pritaikymą, esamą ir adaptuojamą įstatyminę bazę. Kviečiame į naują SA.lt organizuojamą vebinarą, kuriame specialistai papasakos apie medinės statybos galimybes architektams ir vystytojams, kokie sprendimai palengvina medinių konstrukcijų projektavimą.
Data: 2024 m. lapkričio 8 d. (penktadienis)
Laikas: 9.30–12.00 val.
Vieta: ZOOM.
Registracija: https://forms.gle/69EubQWLDLVGZbg97
Dalyvavimas nemokamas, būtina registracija.
Jau pastaruosius 10–15 metų apie medinę statybą kalbama vis daugiau, tačiau realiam įgyvendinimui paspartinti vis dar neprieinama subendrinta konkrečių žingsnių bazė, vieningi normatyvai ir aiškūs tikslai. Tai trukdo tiek architektams įgyvendinti tvaresnius ir kūrybiškesnius projektus, siūlant statybą iš medžio, tiek vystytojams motyvuotai realizuoti tvarius projektus. Medinė statyba nebūtinai yra finansiškai pranašesnė už esamas technologijas, tačiau ilgainiui tai sukuria didesnę statinio vertę.
Vebinaro programa (pildoma)
Pranešimus skaitys:
Irina Demidova–Buizinienė, UAB „ID projektas“ direktorė, atestuota gaisrinės saugos dalies vadovė
Linas Kriščiūnas, „Promat“ projektų vadovas Baltijos šalims ir Islandijai
Tomas Gečys, „VMG Lignum Systems“ projektų vadovas
Enno Rahuoja, ESSVE techninis pardavimų inžinierius
Vebinaras apie medinę statybą subalansuotas:
Architektams:
Medinė architektūra pagal esamus reikalavimus ir įstatymus yra itin sugriežtinta, o dažnai gaisrinės saugos, inžinerijos ir kiti normatyvai gali pasirodyti pernelyg painūs. Dėl šios priežasties architektai neretai vengia projektuoti statinius iš medinių konstrukcijų, ypač kalbant interjero apdailą iš medžio. Tikslingos ir rezultatyvios diskusijos, profesionalų nuomonės ir nutarimai yra kertinis aspektas norint suvienyti projektavimo procesą, kurti nestandartinius ir kokybiškus projektus, o taip pat įsisavinti naujausią ir aktualiausią informaciją bei esamą šių dienų medinės statybos projektavimo problematiką.
Verslo subjektams:
Vystytojai ir užsakovai dažniausiai nurodo galutinio rezultato gaires ir lūkesčius, todėl jiems itin svarbu įsisąmoninti, kokios yra dabartinės medinės statybos galimybės. Aktualūs pokalbiai ir pranešimai suteikia reikiamą bazę šioms žinioms įgyti ir praplečia galimybes vystyti konkurencingus projektus.
Susidomėjimas šia sritimi auga ne tik dėl Žaliojo kurso ir medinės statybos reikalavimų (kurie vis įgauna pagreitį ir bus privalomi vykdyti), bet ir dėl estetinio patrauklumo. Medinė statyba taip pat atspindi vieną tvarumo indeksų, ypač siekiant statinį sertifikuoti.
Architektai, konstruktoriai, vystytojai skundžiasi žinių trūkumu, kad stokojama tikslios ir aiškios informacijos. Mūsų tikslas – išsigryninti, ko dar trūksta, kad statyba iš inžinerinės medienos įgautų pagreitį.
Dalyvavimas nemokamas, būtina registracija.