Top Baneris

Mažeikiuose pradedamos modernaus pėsčiųjų viaduko per geležinkelį statybos

2016 liepos 19 d.
mazeikiai.lt nuotr.
mazeikiai.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Liepos 15-ąją, įkasus simbolinę laiko kapsulę, pradėti kelis dešimtmečius laukto pėsčiųjų viaduko per geležinkelį nuo Mindaugo gatvės iki Bažnyčios gatvės Mažeikių mieste statybos darbai. Moderniausias Lietuvoje pėsčiųjų viadukas bus skirtas saugiai, greitai, patogiai pėsčiomis ar dviračiais judėti iš vienos miesto dalies į kitą.

Numatoma įrengti 50,35 metrų ilgio viaduką per geležinkelį su liftais neįgaliesiems, pėstiesiems su vaikiškais vežimėliais bei dviratininkams. Viaduko prieigos bus sujungtos su esamais pėsčiųjų ir dviračių takais, bus įrengtas apšvietimas, vaizdo stebėjimo įranga.

Prieš kelis dešimtmečius ties Mažeikių geležinkelio stotimi buvo įrengtas pėsčiųjų viadukas, tačiau dėl avarinės būklės XX amžiaus paskutiniame dešimtmetyje nugriautas. Ilgą laiką pėstieji ir dviratininkai pažeisdami saugumo reikalavimus naudojasi geležinkeliečių tarnybiniu perėjimu, kuris buvo nesaugus ir kėlė pavojų.

Naujojo viaduko statybos darbus planuojama baigti kitų metų kovą. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir savivaldybės lėšomis. Iš Europos regioninės plėtros fondo bus skirta 85 proc., iš Mažeikių rajono savivaldybės biudžeto – 15 proc. reikiamos sumos. Projekto vertė – 1,4 mln. eurų.

Projekto autorius – bendrovė „Kelprojektas“, rangovas – įmonė „Hidrostatyba“.

2018–2019 metais Mažeikiuose turėtų iškilti dar vienas – automobilių viadukas. Šiuo metu rengiamas techninis projektas.

Pagal Mažeikių rajono savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video