Top Baneris

Mažeikiai kryptingai siekia savo vizijos

2014 spalio 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Mažeikių rajono savivaldybės vizija „Mažeikiai – rajonas, kuriame norisi gyventi“ buvo suformuluota dar prieš keletą metų, rengiant strateginį 2008–2013 metų rajono plėtros planą. Tuomet atliktos kaimo, miesto gyventojų, verslininkų, švietimo ir kultūros darbuotojų apklausos. Pagal surinktą informaciją tapo aišku, ko norima ir ko tikimasi, kad šiame krašte būtų patogu ir norėtųsi gyventi.

Specialistai parengė strategiją ir numatė konkrečias priemones, kad vizija būtų įgyvendinta. „Tuo keliu ir einame“, – sakė Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys.

Strateginiame Mažeikių rajono plėtros plane numatyti trys prioritetai, atitinkantys rajono viziją: išsilavinusi, aktyvi, sveika ir socialiai saugi bendruomenė; patogi gyventi, palanki verslui ir investicijoms aplinka; konkurencingas ir modernus verslas, pramonė bei žemės ūkis.

Per praėjusį Europos Sąjungos (ES) fondų finansavimo laikotarpį Mažeikiuose buvo įgyvendinta nemažai projektų, miestas smarkiai pasikeitė. Iš viso įgyvendinta daugiau kaip šimtas projektų: atnaujinta visa eilė gatvių, sutvarkytas Senamiesčio parkas, kitos viešosios erdvės. Šiais metais ketinama baigti Juodpelkio parko tvarkymo darbus.

ES paramos pinigai padėjo įgyvendinti ir viešųjų pastatų atnaujinimo projektus: renovuota muzikos mokykla, atnaujintas muziejus, ligoninės pastatas. Taip pat įvairiose vietovėse įgyvendinti vandentvarkos projektai.

Dar liko sutvarkyti keletą gatvių, autobusų stotį, geležinkelio stoties prieigas. Mažeikių senamiestyje daugiabučiai namai jau sutvarkyti, netrukus ateis eilė ir šalia jų esančiai aplinkai.

„Visi šie infrastruktūros ir aplinkos tvarkymo projektai gerina miesto įvaizdį, Mažeikiai tampa patrauklesni atvykstantiems ir norintiems čia gyventi žmonėms“, – sakė Mažeikių rajono savivaldybės meras.

Tačiau jis sutinka, kad turbūt yra svarbiau sukurti darbo vietų gyventojams, negu vien tvarkyti aplinką. Savivaldybės vadovai deda nemažas pastangas investicijoms pritraukti. A. Tenys teigė, kad šiuo metu deramasi su keliais potencialiais investuotojais, derinamos sąlygos dėl didelių gamyklų statybos. Tokiu atveju Mažeikiai jau nebebūtų vertinami kaip vienos didžiulės gamyklos miestas – naftos perdirbimo įmonei atsirastų didelė atsvara, turint omenyje darbo vietų sukūrimą.

Vienas potencialiausių investuotojų Mažeikiuose – Vakarų medienos grupė, ketinanti čia statyti gamyklą. Ketinimo protokolai dar nepasirašyti, bet meras A. Tenys tikisi, kad artimiausiu metu tai bus padaryta. Susidomėjimą Mažeikiais rodo ir investuotojai iš Vokietijos bei Norvegijos.

„Viena didesnių problemų – investuotojams reikalingi žemės sklypai. Nedidelių plotų, iki pusės hektaro, pasiūlyti galime, tačiau tokių neužtenka. Panašios problemos kamuoja ir kitas savivaldybes“, – pasakojo A. Tenys.

Šiuo metu jau ruošiamasi įgyvendinti projektus, kuriems lėšų tikimasi gauti iš naujojo ES fondų finansavimo laikotarpio. Kai kurie investiciniai projektai jau pradėti įgyvendinti. Vieną jų netrukus ketinama pradėti – tai sporto ir pramogų centro statybos. Šiuo metu rengiamas jo techninis projektas, kurį įgyvendinus pagerės gyventojų laisvalaikio užimtumas, o kartu ir miesto patrauklumas.

Trumpa statistika

2013 metų pradžioje tūkstančiui Mažeikių rajono gyventojų teko 23,8 veikiančio ūkio subjekto.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video