Top Baneris

Marijampolėje – įgyvendintų ir planuojamų projektų gausa

2014 gruodžio 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Marijampolės savivaldybė turi pasitvirtinusi misiją – užtikrinti krašto žmonėms jaukesnį, saugesnį ir geresnį gyvenimą, tenkinti bendruomenės poreikius bei interesus. Žvelgiant į per pastaruosius metus įgyvendintus projektus ir atliktus darbus peršasi išvada, kad savivaldybė misiją jau atliko.

Investicijos duoda grąžos

Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys mano, kad bemaž visos šalies savivaldybės turėjo vienodas galimybes gauti finansinę Europos Sąjungos (ES) fondų paramą ir ja naudodamosi įgyvendinti svarbius projektus. Tačiau toli gražu ne visos tai sugebėjo padaryti.

„Kai kas stebisi, kaip mums pavyko padaryti daug darbų. Mes džiaugiamės, kad pasisekė sudaryti sutartis su patikimomis įmonėmis, ir jomis nenusivylėme“, – sakė meras.

Vienas svarbiausių įgyvendintų projektų – 2011 metais baigta rekonstruoti Marijampolės miesto J. Basanavičiaus aikštė ir jos prieigos. Darbus atliko šiame mieste veikianti įmonė „Statybos ritmas“. Marijampolės meras V. Brazys įsitikinęs, kad vargu ar kitų miestų bendrovės būtų taip kokybiškai atlikusios darbus už palyginti nedidelę kainą.

„Aikštės rekonstrukciją vykdžiusios įmonės vadovai atvirai sakė, kad dirba miestui, miestiečiams, todėl privalo viską padaryti gerai. Belieka atsidėkoti pagarba tokiems darbininkams, kuriems svarbu, kad miestas atrodytų gražiai. Ir dabar jeigu kokia plytelė suskyla, viskas iš karto sutvarkoma, nekyla jokių problemų. O miestiečiai džiaugiasi galėdami laisvalaikį leisti gražiai sutvarkytoje aikštėje, pabūti čia organizuojamuose renginiuose“, – kalbėjo V. Brazys.

Mero manymu, į viešųjų miesto erdvių sutvarkymą investuoti pinigai duoda grąžos. Ir ne vien dėl to, kad išgražėjusia aplinka džiaugiasi gyventojai. Atvykę verslininkai irgi tai vertina, mato, kad mieste kuriama palanki atmosfera.

Investicijos į J. Basanavičiaus aikštės ir prieigų atnaujinimą tikrai ilgalaikės. Mat ne tik pakeista viršutinė danga ir sutvarkyta aplinka – atnaujinti ir visi po žeme esantys komunikaciniai tinklai: vandentiekio, nuotekų, šilumos, elektros, telekomunikacijų.

Remia ne tik morališkai

Tvarkydami miestą Marijampolės savivaldybės vadovai susidūrė su įmonėmis, kurios pačios negalėjo atnaujinti valdomų pastatų. „Kai kurie objektai, esantys pačiame miesto centre, buvo labai apleisti. Tarėmės su įmonėmis, kad jos tik pradėtų atnaujinimo darbus, suteikėme mokesčių lengvatų, kad jos sutaupytų. Būtų išties negražu sutvarkytoje aplinkoje matyti apšiurusius pastatus“, – sakė meras.

Marijampolėje veikiančios įmonės ir pačios smarkiai prisideda prie miesto gerovės. Privačiomis lėšomis paremiant pastatyti kultūros rūmai, stadionas, įgyvendinami kitokie miestiečiams naudingi projektai. Pati savivaldybė prisideda ir prie istorinių pastatų išsaugojimo bei atnaujinimo.

Laukia svarbūs projektai

Marijampolės savivaldybė jau yra numačiusi eilę projektų, kuriems laukia finansavimo iš ES fondų 2014–2020 metų laikotarpio. Patys svarbiausi susiję su susisiekimo infrastruktūra. Vienas tokių projektų – naujos sankryžos įrengimas mieste ties Gedimino ir Stoties gatvėmis. Panaikinus senąją geležinkelio pervažą bus pastatyta požeminė automobilių pervaža.

Antras susisiekimo infrastruktūros projektas bus įgyvendintas Aušros gatvėje įrengiant požeminę automobilių pervažą po geležinkeliu, panaikinant dabar esančią antžeminę.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video