Top Baneris

Maišiagalos saugyklos laikinus statinius už 5,5 mln. eurų statys „Ekobana“

2022 balandžio 15 d.
radioaktyvių medžiagų saugykla
Pasidalykite straipsniu

Neveikiančios ir likviduojamos Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugyklos griovimui būtinus laikinus statinius iki 2023 metų spalio pastatys bendrovė „Ekobana“. 

Ignalinos atominė elektrinė (AE) pasirašė 5,54 mln. eurų vertės sutartį su konkursą laimėjusia bendrove. 

Kaip BNS teigė Ignalinos AE komunikacijos vadovė Natalija Survila-Glebova, konkursą laimėtoja turės pastatyti ir įrengti laikinus statinius, inžinierinius tinklus ir komunikacijas, reikalingus ruošiantis iš saugyklos išimti radioaktyviąsias atliekas. Iš aliuminio komponentų pagamintame laikiname statinyje – kesone – turės būti įrengtos ventiliacijos, radiacinės kontrolės, apšvietimo, gaisrinės signalizacijos ir kitos sistemos.

Rangovė taip pat turės dalyvauti sistemų ir įrangos bandymuose tiek su radioaktyviosiomis medžiagomis, tiek ir be jų. 

Tuo metu saugyklos griovimo darbus, pasak N. Survilos-Glebovos, atliks pati Ignalinos AE – į ją iš Maišiagalos bus išvežtos visos radioaktyvios atliekos. 

„Ekobanos“ subrangovės bus įmonės „Baltic Cranes Industry“, „Baltijos informacinės sistemos“, „Tecos“ ir „Duventa“. Konkurse taip pat dalyvavusi bendrovė „Svertas group“ darbus siūlė atlikti už 5,67 mln. eurų. 

Vyriausybė 2018 metų lapkritį nutarė nutraukti saugyklos naudojimą. Skelbta, kad tam prireiks beveik 16 mln. eurų Europos Sąjungos fondų lėšų.  

Saugykla – trijų metrų gylyje esantis 200 kubinių metrų tūrio gelžbetonio rūsys – įrengta Širvintų rajone, Bartkuškio miške, apie 7 km į šiaurės vakarus nuo Maišiagalos miestelio ir apie 30 km nuo Vilniaus. 

Joje 1963-1989 metais kauptos neišrūšiuotos panaudotos radioaktyviosios atliekos iš pramonės įmonių, medicinos ir mokslo įstaigų bei karinių dalinių – iš viso apie 114 kubinių metrų atliekų. 1989 metais saugykla uždaryta ir užkonservuota.

Numatoma, kad visa Maišiagalos saugyklos teritorija bus sutvarkyta iki 2023 metų pabaigos.

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video