Top Baneris

Madingame Vilniaus rajone modernus gyvenamasis kompleksas prikels ir istorinį skverą

2022 gruodžio 14 d.
63999d84de55d
Pasidalykite straipsniu

  • 4 pastatų komplekso bendra investicijų suma – 14,5 mln. Eur.
  • Šalia bus atkuriamas daugiau kaip 20 tūkst. kv. m. Šv. Stepono skveras;
  • Kaimynystėje įsikurs dirbtinės bangos baseinas;
  • Statybų pabaiga – 2024 m. III ketv.

NT vystytojas „Lithome” gavo Vilniaus m. savivaldybės leidimą statyboms ir netrukus pradės įgyvendinti prestižinį gyvenamąjį projektą „Algirdo promenada” madingame Vilniaus Naujamiesčio rajone, Algirdo gatvėje.

Po pusantrų metų iškils modernus 4 pastatų, 10,5 tūkst. kv. m ploto kompleksas su 119 prabangių butų ir 10 komercinių patalpų. Bendra investicijų suma į objektą sieks 14,5 mln. Eur.

Keturi gyvenamosios ir komercinės paskirties pastatai suformuos privatų U formos kiemą su žalia promenada link Šv. Stepono bažnyčios ir atkuriamo Šv. Stepono skvero.

„Dėl patogios lokacijos ir artumo iki Vilniaus centro bei Senamiesčio butai šiame sostinės rajone turi ypač didelę paklausą. Šią vietą išskiria geras susisiekimas su kitais sostinės mikrorajonais, galimybė pėsčiomis ar dviračiais greitai pasiekti svarbiausius miesto taškus. Ypatingo patrauklumo suteikia „Algirdo promenados” vieta šalia Šv. Stepono skvero – tiesiai iš kiemo gyventojai galės patekti į skverą ir maloniai jame leisti laiką”, – sako „Lithome” direktorė Rasa Radovičienė.

Šalia – istorinis Vilniaus skveras ir dirbtinės bangos baseinas  

Šalia „Algirdo promenados” komplekso atkuriamas Šv. Stepono skveras taps pirmąja didesne viešąja erdve Naujamiestyje. Daugiau kaip 20 tūkst. kv. m skvere numatyta sukurti didelę žaliąją erdvę, priderinant ją prie aplinkui esančių istorinių objektų ir užtikrinant kuo didesnį pievos plotą įvairioms veikloms. Ši vieta alsuoja istorija – Šv. Stepono skvero ištakos driekiasi iki 1738 m., kai pirmąkart Vilniaus plane aplink Šv. Stepono bažnyčią buvo pažymėta teritorija, kurioje taip pat matomi gynybiniai įtvirtinimai. „Algirdo promenados” vidinis kiemas suprojektuotas taip, kad žvelgiant pro langus ar vaikštant pėsčiųjų takais būtų galima grožėtis bažnyčios pastatu ir iškart įžengti į Šv. Stepono skvero erdvę. 

Be to, ateinančiais metais visai šalia „Algirdo promenados”, 1000 kv. metrų Vilniaus savivaldybei priklausančiose patalpose Algirdo g. 48, planuojama įkurti dirbtinės bangos baseiną. Jis bus skirtas banglenčių ir kitų vandens sporto šakų profesionalams, taip pat – pradedantiesiems, o kūrybinėmis–edukacinėmis ir kultūrinėmis erdvėmis galės naudotis šalia įsikūrę gyventojai.  

Išsiskirs savita architektūra ir kokybiška apdaila  

„Lithome” vadovė pabrėžia, kad komplekso architektūrai ir  fasado medžiagoms buvo skiriamas išskirtinis dėmesys. Projekto architektai – Irina Gečienė ir Algis Bielinis iš UAB „Senojo miesto architektai”.

„Algirdo promenada” kuriasi šalia senojo Vilniaus, todėl namų forma ir stogai moderniai atkartos ryškiausius Senamiesčio bruožus, o fasadai  išsiskirs kokybe ir santūriu lakoniškumu. Namų apdailai planuojama naudoti klinkerį, išsiskiriantį patvarumu ir primenantį tradicinę sostinės architektūros faktūrą. Kiekvieno namo klinkeris bus skirtingo atspalvio ir tai suteiks pastatui savitumo ir jaukumo”, – pasakoja „Lithome” vadovė.

63999d8725ec7

Visa erdvė šalia namų skirta gyventojų laisvalaikiui – vidinis kiemas bus apželdintas, įrengti pėsčiųjų takeliai. Tai, pasak R. Radovičienės, yra šiuolaikiškos „kiemo be automobilių” idėjos įgyvendinimas, o  gyventojų automobiliams bus įrengtas požeminis parkingas. Terasos bus įrengtos tiek pirmųjų, tiek viršutinių aukštų butams.

Dviejuose pastatuose bus įrengta 10 komercinių patalpų, kurių plotas bus nuo 30 m2.

63999d8bad18b

Šiuo metu „Lithome” įmonių grupė vysto šiuos daugiabučių gyvenamųjų namų projektus Vilniuje: „Šnipiškių perspektyvos 2″, „City stories”, „New Moon”. „Lithome” veiklos strategija yra statyti gyvenamosios paskirties objektus tuose Vilniaus mikrorajonuose, kuriuose infrastruktūra išplėtota geriausiai. Per 10 veiklos metų „Lithome” įgyvendino daugiau kaip 50 nekilnojamojo turto projektų už daugiau kaip 90  mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video