Top Baneris

M.Skuodis: Vilniaus oro uosto pastatas turi būti griaunamas ir statomas naujas (4)

2021 rugsėjo 20 d.
marius skuodis vilnius oro uostas
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prieš septynis dešimtmečius pastatytas Vilniaus oro uosto atvykimo terminalas neatitinka šiandienos poreikių, todėl jis turėtų būti griaunamas ir statomas naujas, sako susisiekimo ministras.

Mariaus Skuodžio teigimu, pastato atnaujinimas būtų dukart brangesnis. 

„Oro uostas neatitinka ne tik Lietuvos įvaizdžio, bet ir netenkina funkcinių poreikių, dėl to labai tikiuosi, kad rasime sveiku protu paremtus sprendimus, ką galime su juo daryti. Variantai yra keli, optimaliausias – šį pastatą griauti, kitas galbūt ieškoti, kaip įmanoma išsaugoti kažkurias dalis, bet tai kainuotų mums du kartus daugiau nei naujos statybos“, – žurnalistams pirmadienį sakė M. Skuodis. 

Kultūros paveldo departamentas kol kas nemato argumentų, kodėl pastatas, įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, turėtų būti griaunamas. 

Ministras pabrėžė, jog pernai oro uostas aptarnavo virš milijono keleivių, o prieš pandemiją jų srautas siekė apie 5 mln., nors oro uostas yra pritaikytas 3,5 mln. keleivių. 

[poll id=”8″]
Vilniaus oro uostas dronas iš viršaus
K.Rėksnio nuotr.

„Ką atvykę keleiviai pastebi sutrupėjusius laiptus, skilinėjančias pastato sienas, jau ir griūvantį stogą. Man atrodo, atėjo laikas labai aiškiai pasakyti, kad sovietinis okupacinio laikotarpio pastatas neatitinka šiandienos modernios Lietuvos įvaizdžio ir tų funkcionalumų, kurie reikalingi šiuolaikiniam oro uostui. Šį pastatą turėtų pakeisti naujas, modernus oro uostas“, – sakė ministras. 

Anot jo, centrinis oro uosto pastatas nėra unikalus, panašūs yra ne viename Rusijos mieste. 

„Pastatas projektuotas ne vieninteliam Vilniaus oro uostui, tokių pastatų yra ir kituose Rusijos miestuose, man tai asocijuojasi ir su mūsų daugiabučių rajonais, kai pagal vieną projektą buvo prištampuota daug panašių“, – sakė M. Skuodis. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
  Komentarai
  • CT

   2021-09-25, 22:57  

   Taip, reikia griauti ir statyti nauja. Dabartinis daro geda Vilniui ir Lietuvai.

  • Sigitas

   2021-09-23, 13:04  

   „…man tai asocijuojasi ir su mūsų daugiabučių rajonais, kai pagal vieną projektą buvo prištampuota daug panašių”
   o pats ministeris užaugo ne tame daugiabučių rajone? gal todel ir jo izvalgos tokios pristampuotos.

  • a

   2021-09-21, 10:41  

   Nugriaus gražų, klasikinio stiliaus pastatą ir pastatys eilinį skardinį-stiklinį baisuoklį.

  • Rūta As

   2021-09-21, 9:07  

   Ponas Skuodis pamiršo, kad tai Lietuvos paveldas, o mes nesame SSRS sudėtyje jau seniai. Taigi kas yra ten, tai jau ne mūsų. Palikime ateičiai tai, kas buvo praeityje, negriaukime savo praeities, saugokime ir padarykime muziejumi, istorija.

  Rekomenduojami video