Top Baneris

Luokesos ežeras Molėtų rajone turėtų tapti pasakiška vieta pažinti gamtą

2023 spalio 3 d.
Luokesos ezeras5
„AV Projektavimo studija“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Molėtuose siekiama atskleisti turistinį potencialą. Greta Molėtų telkšančiame Luokesų ežere esančio archeologinio komplekso išvystymas ir pritaikymas – vienas tokių žingsnių. „AV Projektavimo studija“ (autoriai – Vidas Stalaučinskas, Aistis Stalaučinskas) parengė projektinius Luokesos archeologinio komplekso išvystymo ir pritaikymo rekreacijos bei turizmo poreikiams pasiūlymus. Jų pagrindu bus rengiamas techninis projektas.

Kaip rašo studija, siekiama kompleksą įveiklinti ir suteikti galimybę turistams iš vandens apžvelgti senovės gyvenvietę. Statinys planuojamas funkcionalus ir santūrus, kad jautriai įsilietų į aplinką ir sudarytų sąlygas pažinti gamtą bei istoriją.

„Komplekse numatytas tiltas-lieptas, kuris driektųsi daugiau kaip 2 km per ežerą, salą ir aplink ją padengdamas daugiau kaip 5250 kv. m paviršiaus. Projektuojamas ne tik kaip tiltas, lieptas ar prieplauka, bet ir erdvė ant vandens laisvalaikio praleidimui, pažintinis takas-muziejus po atviru dangumi, nuotykių, pramogų ir ramaus poilsio erdvė.

Tiltu-lieptu uždengiama teritorija nepatenka į kultūros paveldą – senosios Luokesos
gyvenviečių liekanas lankytojas kviečiamas apžiūrėti plaukdamas skaidriadugne valtimi“, – pasiūlymuose rašo architektai.

Siūloma medinių lentelių danga, greta prieplaukos projektuojamas nedidelio tūrio lankytojų centras, kuris iškiltų užbaigdamas kompleksą lyg ežero banga.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video