Top Baneris

Lukiškių kalėjimo nuomos sutartis su „Aštuntu elementu“ pratęsta iki 2025-ųjų (1)

2023 vasario 4 d.
lukiskiu kalejimas 2.0
Pasidalykite straipsniu

BNS

Lukiškių kalėjimo komplekso laikinos nuomos sutartis su renginių organizavimo bendrovės „Aštuntas elementas“ vadovaujama įmonių grupe pratęsta trejiems metams. Nuomos kaina didėja 9 proc., iki 31 tūkst. eurų per mėnesį, pranešė Turto bankas.

Turto banko valdybos pirmininkas Laimonas Belickas sako, kad sutartis pratęsiama iki 2025-aisiais planuojamo skelbti koncesijos konkurso.

„Turto bankas skaičiuoja, kad komplekso koncesijos konkurso laimėtoją galėtų išrinkti ne anksčiau nei 2025 metų rudenį, todėl iki šio laiko nuspręsta pratęsti laikiną nuomos sutartį“, – pranešime teigia L. Belickas.

Pasikeitus ekonominei situacijai indeksuota ir Lukiškių kalėjimo mėnesio nuomos kaina, pagal atnaujintą sutartį ji sieks 31 tūkst. eurų, arba 9 proc. daugiau nei iki šiol.

Pratęsta nuoma užtikrins komplekso priežiūrą pereinamuoju laikotarpiu, nuomininkai įsipareigojo ir toliau gerinti pastatų būklę – investuoti į gaisrinę saugą, atlikti kitus darbus. Be to, Turto banko generalinio direktoriaus Mindaugo Sinkevičiaus teigimu, valstybei nekainuoja jos išlaikymas.

„Nuomininkai jau dabar daug investavo į pastatų priežiūrą, jų būklės gerinimą, o tai reiškia, kad vieta ne tik tapo patraukli visuomenei, bet ir valstybei nekainavo jos išlaikymas“, – teigia M. Sinkevičius.

1904-aisiais iškilusiame Lukiškių kalėjimo komplekse yra šeši pastatai: Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė, administracinės, gamybinis patalpos, kalėjimas, taip pat sovietmečiu statyta kalėjimas-ligoninė, tvora su kontroliniu perėjimo postu. Jie įtraukti į Kultūros vertybių registrą ir turi nacionalinės kultūros vertybės statusą.

Kaip laisvės atėmimo įstaiga kompleksas naudotas iki 2019-ųjų vasaros, vėliau, iškėlus nuteistuosius, čia vykdytos ekskursijos, kalėjimas naudotas kaip patraukli erdvė užsienio serialų ir kino filmavimams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • The

    2023-02-06, 20:07  

    Koks idiotas galėjo įtraukti Lukiškių kalėjimą į kultūros paveldo sąrašą? Reikia griauti tuos siaubingus pastatus ir tai daryti kuo greičiau. Tokioje Vilniaus vietoje turi būti ne kalėjimo pastatai , o graži , švari , šiuolaikiška urbanistinė erdvė. Siaubas kokia nupušusi mūsų valdžia.

Rekomenduojami video