Top Baneris

Lietuvos zoologijos sodui atnaujinti – solidi ES parama

2017 birželio 19 d.
Lietuvos zoologijos sodo nuotr.
Lietuvos zoologijos sodo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos zoologijos sodas liepos 2-ąją dieną minintis 79-ąsias įkūrimo metines nuo pat veiklos pradžios nebuvo iš esmės remontuotas. Lietuvos zoologijos sodui atnaujinti pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programą skirta daugiau kaip 11 mln. eurų, didžioji lėšų dalis – iš Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo. Tikimasi, kad gauta parama padės Lietuvos zoologijos sodą paversti moderniu, lankytojams patraukliu ir edukacinį poveikį turinčiu objektu.

Vaikščiojant po zoologijos sodą neretai pamatysi dar sovietmečiu statytus voljerus su betoniniais grindiniais ir storomis grotomis. Tik keletas voljerų atnaujinta zoologijos sodo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo dėka. Specialistų teigimu, būtina iš esmės atnaujinti infrastruktūrą, nes dabartinė padėtis neatitinka kai kurių svarbiausių Europos Sąjungos bei Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos nustatytų reikalavimų ir rekomendacijų.

Planuojamame įgyvendinti investiciniame projekte vienas pagrindinių prioritetų – gyvūnų laikymo sąlygų pagerinimas. Nauji pastatai ir voljerai ar senųjų atnaujinimas numatomas plėšriesiems žinduoliams, žirafoms, kanopiniams žinduoliams, vilkams, lapėms, kiškiams, šiltųjų kraštų bei naminiams gyvūnams ir paukščiams. Visų gerai žinomo baltojo lokio Kasparo pastatas bus rekonstruojamas į oranžeriją.

Rūpinantis gyvūnų gerove planuojama pastatyti ir naują veterinarijos bei karantino pastatą. Moderniose patalpose gyvūnus gydyti bus daug paprasčiau ir sėkmingiau.

Lietuvos zoologijos sodas atsižvelgia į dabartines tendencijas ir siekdamas tapti švietimo centru, numato išplėsti švietėjiškas veiklas ir pateikti jas interaktyviai. Pirmiausia, bus įkurtas edukacinis centras. Ši mokomoji erdvė išnaudos naujausias technologijas ir informaciją pateiks taip, kad lankytojas pasinaudojęs savo išmaniu telefonu galėtų daugiau sužinoti apie gamtą.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Gamtos išsaugojimo žinias lankytojai galės pagilinti ir naujai įrengtame muziejuje kartu su informacijos centru, kur planuojama eksponuoti ir zoologijos sodo nuotraukas, daiktus, kurie liudija turtingą istoriją.

Pagal investicinį projektą zoologijos sode turėtų atsirasti visiškai nauja erdvė – egzotariumas. Jame bus įkurdinti įvairiausi egzotiniai gyvūnai, kuriuos lankytojai galės stebėti ištisus metus, ne tik vasarą.

Dalis gyvūnų žiemojimo patalpų turės vienpusį stiklą, kad lankytojai galėtų stebėti gyvūnus žiemos metu. Taigi ir žiemą zoologijos sodas lauks apsilankančių smalsuolių.

Aplinkos ministerijos duomenimis, Lietuvos zoologijos sodui atnaujinti pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programą skirta daugiau nei 11 mln. eurų, didžiąją lėšų dalį numatant iš Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo. Įgyvendinus visas veiklas zoologijos sodas taptų patrauklesnis visuomenei, labiau lankomas, pagerėtų finansinė situacija, zoologijos sodas galėtų vykdyti daugiau mokslinių, edukacinių programų, būtų užtikrinamos tinkamos gyvūnų laikymo sąlygos.

Atnaujinimo darbai numatomi pradėti šiais metais, o pabaigti 2020 metais. Rekonstrukcijos metu visi norintys galės ir toliau aplankyti gyvūnus, nes zoologijos sodas nebus uždarytas. Vasaros metu, iki spalio mėnesio, zoologijos sodas dirba kasdien nuo 9 iki 19 val.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video