Top Baneris

„Lietuvos geležinkeliai“ turi naują Infrastruktūros direkcijos vadovą

2017 rugpjūčio 31 d.
<b>Karolis Sankovski</b>.<br>„Lietuvos geležinkelių“ nuotr.
Karolis Sankovski.
„Lietuvos geležinkelių“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ Infrastruktūros direkcijos direktoriumi tapo laikinai šiai direkcijai vadovavęs „Rail Baltica statyba“ generalinis direktorius Karolis Sankovski.

Pasak K. Sankovski, „Lietuvos geležinkeliams“ įgyvendinant efektyvumo didinimo programą „LG Efektas“, direkcija šiuo metu dėmesį skiria pagalbinių funkcijų ir resursų optimizavimui, savalaikiam strateginių projektų įgyvendinimui.

„Matome, kad turime didžiulį potencialą veikti efektyviau ir mažinti veiklos sąnaudas. Iki šių metų pabaigos planuojame patvirtinti detalią direkcijos struktūrą ir ilgalaikę viziją dėl Infrastruktūros valdytojo veiklos prioritetų, uždavinių ir veiklos optimizavimo“, – pažymi K. Sankovski, laimėjęs viešai skelbtą direkcijos vadovo atrankos konkursą, sulaukusį apie 40 kandidatų susidomėjimo.

Nuo birželio 1 dienos pradėjęs vadovauti strateginį europinės geležinkelio vėžės projektą „Rail Baltica“ įgyvendinančiai „Lietuvos geležinkelių“ antrinei įmonei „Rail Baltica statyba“, K. Sankvoski ir toliau išliks šios bendrovės vadovu. Nuo birželio 23 dienos jis laikinai ėjo „Lietuvos geležinkelių“ Infrastruktūros direkcijos vadovo pareigas.

K. Sankovski teigimu, esmine direkcijos funkcija ir toliau išlieka eismo saugumo užtikrinimas ir kokybiškas bei patikimas geležinkelių infrastruktūros valdymas.

„Taip pat privalome užtikrinti, kad tokie prioritetiniai strateginiai projektai, kaip „Rail Baltica“ ar ruožo iki Klaipėdos elektrifikavimas, būtų įgyvendinti laiku ir kokybiškai. Planuojant naujus investicinius projektus nuo šiol bus siekiama kuo efektyviau įsisavinti Europos Sąjungos finansavimo priemonių teikiamą naudą. Taip pat sieksime sėkmingiau išnaudoti komercinę funkciją, efektyviai panaudoti turimą turtą, ypač nekilnojamojo turto srityje – jį tinkamai išnaudoti, išnuomoti ir patirti kuo mažesnes sąnaudas. Potencialas šioje srityje taip pat yra didelis“, – sako jis.

K. Sankovski yra baigęs teisės studijas Mykolo Romerio universitete bei Marselio Paul-Cezanne universitete. Specializavosi Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės, aplinkos, darbo saugos ir kokybės valdymo įmonėse teisės srityse.

Naujasis direkcijos vadovas turi sukaupęs ilgametę patirtį įgyvendinant strateginius infrastruktūros projektus. Nuo 2013 m. vadovavo Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Strateginės infrastruktūros departamentui, iki 2016 m. liepos mėn. taip pat ėjo šios įmonės valdybos nario pareigas.

Buvo atsakingas už pagrindinių įmonės ir valstybės strateginių projektų koordinavimą ir valdymą, įskaitant elektros jungčių su Lenkija („LitPol Link“) ir Švedija („NordBalt“) projektus. Taip pat kuravo dalį Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais parengiamųjų darbų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video