Top Baneris

Lietuvos elektros meistrų čempionato ašis – energiškai efektyvūs pastatai

2016 gegužės 5 d.
Pasidalykite straipsniu

Šiuolaikiniai pastatai tampa vis išmanesni, o elektros instaliacijos technologijos – sudėtingesnės, nes būtent jos užtikrina pastatų energetinį efektyvumą ir komfortą vartotojui. Akivaizdu, kad tobulėjant technologijoms ir augant reikalavimams pastatų energetiniam efektyvumui, elektros instaliacijos meistrų kvalifikacija tampa vis svarbesnė.

Tai, kad Lietuvos elektros instaliacijos meistrai yra kvalifikuoti ir pasirengę užtikrinti sklandų naujų technologijų įdiegimą pastatuose, buvo galima įsitikinti gegužės 3 dieną KTU Santakos slėnyje vykusiame Lietuvos elektros meistrų čempionate.

Trečius metus vykusiame čempionate dėl geriausiųjų titulo varžėsi 9 specialistų komandos iš visos Lietuvos. Dalyviai per keturias valandas turėjo sukurti energiją taupančius elektros instaliacijos sprendimus, tinkamus naudoti energetiškai efektyviuose ir išmaniuosiuose namuose.

Elektros meistrų užduočių atlikimą pagal 10 kriterijų vertino kompetentinga komisija: Energetikų mokymo centro elektros energetikos specialistas, profesijos mokytojas ekspertas Gediminas Isoda ir to paties mokymo centro elektros energetikos specialistas Darius Ališauskas, bendrovės „Litgrid“ pastočių vyr. inžinierius dr. Kęstutis Jasiūnas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto lektorius dr. Žydrūnas Čeponis, Kauno technologijos universiteto lektorius Jonas Vanagas ir įmonės „Achema“ filialo „Sistematika“ technikos direktorius Andrius Drumstas.

Kaip teigė komisijos pirmininkas G. Isoda, lyginant su praėjusių metų čempionato užduotimis, šiais metais dalyviams užduotys buvo papildytos elementais, kurie susiję ir su energetiškai efektyvių pastatų valdymu.

„Kalbant apie šiuolaikinius ir energetiškai efektyvius pastatus, didelį dėmesį reikia skirti elektros instaliacijos meistrų kvalifikacijai, nes būtent nuo jų priklauso, kaip bus atlikta elektros instaliacija, elektros įrenginių įmontavimas į sienas, o svarbiausia – įrengtas apšvietimo valdymas. Kaip žinome, pastato apšvietimui sunaudojama 40–50 proc. visos energijos, tad jeigu elektros instaliacijos specialistas elektros valdymą atliks kokybiškai, energija bus taupoma efektyviai. Atsižvelgdama į tai, kompanija „Schneider Electric“ šiais metais čempionato dalyviams leido išbandyti savo sugebėjimus, panaudojant efektyvaus valdymo pradmenis“, – akcentavo Lietuvos elektros meistrų čempionato komisijos pirmininkas.

Čempionato sumanytojos, tarptautinės energijos valdymo bendrovės „Schneider Electric“ Prezidentas Baltijos šalims Kaspars Rokens teigė, kad toks instaliacijos meistrų čempionatas –moderni ir inovatyvi forma perduoti savo patirtį ir žinias partneriams, supažindinti su naujausiomis elektros instaliacijos technologijomis.

„Bendrovės tikslas – kelti elektros instaliacijos meistrų kvalifikaciją, o tai darome ne tik organizuodami elektros meistrų čempionatus, bet ir skaitydami paskaitas, įgyvendindami socialinėje erdvėje vykstančius projektus tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio šalyse. Mūsų pagrindinis tikslas – kad mūsų produkcijos vartotojai gyventų saugioje aplinkoje ir galėtume išvengti nemalonių netikėtumų, kurie įvyksta tuomet, kai elektrikams trūksta kompetencijos“, – teigė K. Rokens.

Renginyje, kurio pagrindinis tikslas – kelti specialistų kvalifikaciją, profesionalumą, supažindinti su naujausiomis rinkos naujienomis bei technologijomis, nugalėtojais tapo įmonės „UVG Electric“ darbuotojai. Nuo jų šiek tiek atsiliko „Elektrotera“ meistrai. Trečiąją vietą laimėjo – ELSIS TS darbuotojai. Visi čempionato prizininkai išsidalijo tūkstančio eurų prizinį fondą. Ne tik prizininkai, bet ir kiti dalyviai džiaugėsi galimybe išbandyti savo jėgas, atliekant sudėtingas, tačiau įdomias užduotis, kurios yra tam tikras iššūkis, retai pasitaikantis kasdieniame darbe.

Kol elektros instaliacijos meistrai demonstravo savo sugebėjimus atliekant varžybų užduotis, čempionato svečiai turėjo galimybę dalyvauti net šešiuose seminaruose, kuriuose specialistai iš Lietuvos ir užsienio pristatė naujausių technologijų taikymą elektros instaliacijos srityse.

Tai vienintelis toks renginys šalyje, skirtas srities specialistams, kurio metu meistrai gali išbandyti savo jėgas, pritaikyti žinias, sugebėjimus ir pasidalinti sukaupta patirtimi su kolegomis. Nuo 2013 metų elektros meistrų čempionatas, kurį organizuoja tarptautinė energijos valdymo bendrovė „Schneider Electric“, taip pat vyksta Latvijoje ir Estijoje. Ateityje tokius čempionatus planuojama rengti tarp visų trijų Baltijos šalių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video