Top Baneris

Lietuvos dizainerių laukia darbingas birželis

2017 gegužės 26 d.

Keliaujantis lietuviško dizaino parodų ciklas „Design Lithuania“, iki šiol aplankęs jau nemažą skaičių garsiausių Europos sostinių – Paryžių, Londoną, Stokholmą, Budapeštą, Minską ir kt. – pradeda šiųmetes gastroles. Primename, kad „Design Lithuania“ parodomis siekiama pristatyti tiek dizaino profesionalų, tiek jaunųjų dizaino kūrėjų geriausius darbus ir atkreipti dėmesį į Lietuvos potencialą. Birželio 1–4 dienomis net 10 jaunųjų šalies dizainerių reprezentuos Lietuvą festivalyje STATE OF DESIGN Berlyne. Ekspozicijoje festivalio lankytojai galės susipažinti su kūrėjų „A Chair and a Table“, „Šiaurė“, „Namuos“, EMKO, DD WORKSHOP, RUTRUT, „March Design Studio“, INDI, nOEMA PAPER HOUSE, HELLO!MOON darbais.

Festivalio metu 15:30 val. „Dizaino forumo“ vykdančioji direktorė Audronė Drungilaitė skaitys pranešimą apie Lietuvos dizaino praeitį, dabartį bei ateitį. Po festivalio Berlyne dalis eksponatų pajudės į Izraelį, į Jeruzalės dizaino savaitę.

beda

Birželio 7–9 dienomis Vilniuje vyks Europos dizaino asociacijų biuro (BEDA) valdybos susitikimas, metinis narių suvažiavimas bei konferencija, kuri taip pat bus atvira ir dalyviams su bilietais. Konferencijos metu bus siekiama aptarti, kokia bus dizaino paramos ateitis Europoje, apžvelgti alternatyvius pajamų šaltinius, svarbiausius politinius pokyčius.

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje iki birželio 15 d. veikia ir Baltijos jūros regiono šalių dizainą pristatanti paroda „Roundabout Baltic“. Parodoje eksponuojami darbai savo forma ar sandara kildinami iš šiam regionui būdingų amatų ir materialaus paveldo, akivaizdžiai susiję su aplinka, atitinkantys regiono vizualinį charakterį. Suskirstymas pagal valstybes parodoje nėra esminis. Kuratorė Agnieszka Jacobson-Cielecka objektus sudėliojo pagal juos jungiančius panašumus ir bendras savybes.

roundabout baltic

„Dizaino forumo“ inf.

Komentarai