Top Baneris

Lietuvos architektų sąjungos pirmininke perrinkta R.Leitanaitė

2020 spalio 14 d.
ruta leitanaite
Rūta Leitanaitė.
Pasidalykite straipsniu

Spalio 14 d. vykusiame visuotiniame eiliniame ataskaitiniame rinkiminiame Lietuvos architektų sąjungos suvažiavime išrinkta nauja Taryba ir pirmininkė. Ja antrai kadencijai tapo Rūta Leitanaitė. 

Naujojoje LAS Taryboje, šalia LAS Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio skyrių pirmininkų, nuo šiol dirbs Andrius Bakšys, Gintaras Balčytis, Edgaras Neniškis, Marija Nemunienė, Asta Kiaunienė, Juozas Vaškevičius, Gintaras Čaikauskas ir Algirdas Umbrasas.  Suvažiavimas taip pat išrinko naujus LAS komisijų narius. Revizijos komisijoje dirbs Linas Janėnas, Gintautas Blažiūnas ir Maja Ptašek, Etikos komisijoje – Tauras Paulauskas, Jūratė Merkevičienė, Rolandas Liola, Irena Kliobavičiūtė, Gintaras Prikockis, Giedrė Miknevičienė, Dalia Bardauskienė ir Kazys Tamošėtis. Patvirtinti ir Sąjungos deleguojami Regioninių architektūros tarybų nariai.

Tradiciniais Lietuvos architektų sąjungos garbės ženklais už nuopelnus šalies architektūrai iškilmingai apdovanoti architektai Dalia Bardauskienė, Daiva Gasiūnienė, Vaidotas Kuliešius, Tauras Paulauskas, prof. Marius Šaliamoras ir Juozas Vaškevičius.

Suvažiavimas taip pat priėmė tris rezoliucijas. Pirmoji – dėl svarstomo LR Statybos įstatymo pakeitimo projekto, joje nurodoma, kad siūlomi pakeitimai prieštarauja Architektūros įstatymo nuostatoms ir pabrėžiama būtinybė, rengiant svarbius aplinkos ir gyvenimo kokybei teisės aktus ar jų pakeitimus, į diskusijas įtraukti ir Lietuvos architektų sąjungą; antroji rezoliucija ragina  Valstybę, prisidedant Lietuvos architektų sąjungai, sukurti, patvirtinti ir įgyvendinti valstybinę Architektūros politiką; trečioji pabrėžia būtinybę šalyje įkurti Architektūros centrą ir Architektūros muziejų.

Lietuvos architektų sąjunga yra savarankiška, savanoriška meno kūrėjų organizacija, vienijanti diplomuotus architektus, turinčius aukštąjį architektūrinį išsilavinimą. Šiuo metu LAS, tęsianti 1924 m. pradėtą ir 1940 m. sustabdytą Lietuvos inžinierių ir architektų sąjungos veiklą, jungia per tūkstantį narių.

Greta kitų veiklų, iš kurių paminėtinas garsiojoje „pilaitėje” prie Žaliojo tilto įsikūręs Architektūros inkubatorius, LAS nuolat organizuoja architektūros konkursus. Tarp jų – Nacionalinė koncertų salė „Tautos namai”, pėsčiųjų tiltai, naujoji Pilaitės mokykla, Žirmūnų lengvosios atletikos maniežas, paminklas A. Smetonai Vilniuje ir daug kitų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video