Blog

Lietuvių pergalė Pietų Korėjoje – gavo apdovanojimą bibliotekos architektūriniame konkurse

„IMPLMNT architects“
„IMPLMNT architects“ vizual.

2019-ųjų pabaigoje Pietų Korėjos architektūros institutas paskelbė tarptautinį konkursą geriausiai Kvandžiu [Gwangju] miesto pagrindinės bibliotekos pastato architektūrinei idėjai išrinkti. Garbingas paminėjimas atiteko vilniečių architektų įmonei „IMPLMNT architects“. Projekto autoriai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė, Eglė Gečaitė, Ričardas Bertašius ir Milda Liubinskaitė.

Kvandžiu yra miestas centriniame Honame, Pietų Korėjos pietvakarinėje dalyje. Jame gyvena pusantro milijono gyventojų ir miestas tikslingai siekia tapti Azijos kultūrine sostine. Sangmu rajonas, kuriame planuojamas naujasis bibliotekos pastatas, kadaise buvo karinis miestelis, tačiau dabar čia yra miesto parkas, koncertų ir renginių salė, konferencijų centras, kiti kultūriniai objektai. Teritorija ribojasi su labai tankiai apgyvendinta miesto zona, kurioje taip pat yra daugybė komercinių bei administracinių pastatų.

Architektų buvo prašoma sukurti apie 11 tūkst. kv. m keturių aukštų pastatą, atitinkantį šiuolaikinės bibliotekos sampratą, didelį dėmesį kreipiant į atsinaujinančios energijos galimybes, tvarios architektūros principus. Konkurso organizatoriai akcentavo, kad naujasis pastatas turėtų tapti viso atsinaujinančio Kvandžiu miesto kultūriniu simboliu.

„IMPLMNT architects“ studijos konkursinio projekto koncepcija pagrįsta funkcine įvairove ir šiuolaikinės žinių visuomenės poreikiais. Projekte pastatas pristatomas ne tik kaip traukos ir įvykių centras, bet ir kaip jungčių bei idėjų namai. „Pastatą sudaro trys tūriai: skaitykla, universali salė, edukacijos korpusas. Šias skirtingas pastato dalis jungia bendras stilobatas, kuriame numatomos viešosios erdvės, bei panoraminė galerija, iš kurios atsiveria vaizdas į parką, upę bei netoliese esančius kitus kultūrinius objektus“, – apie projektą pasakoja vienas iš projekto autorių, architektas Aurimas Syrusas.

Tinkamus projektus pradžioje atrinko techninis komitetas, o toliau vertino tarptautinė žiuri, kurioje buvo ir Tarptautinės architektų asociacijos prezidentas Thomas Vonier, norvegų architektų studijos „Snohetta“ lyderis Robertas Greenwoodas, Pietų Korėjos architektūrinės-akademinės bendruomenės nariai bei praktikuojantys architektai. Iš viso konkurse dalyvavo 134 dalyviai iš 33 pasaulio šalių. Konkursą laimėjo architektų biuras iš Serbijos „ARCVS“. Greta apdovanotų lietuvių – ir ispanų architektų kompanija „Arquivio Architects“, Vilniuje laimėjusi Tautos namų architektūrinį konkursą.

Tarp reikšmingesnių „IMPLMNT architects“ studijos darbų – Stasio Eidrigevičiaus menų centras Panevėžyje, Keistuolių teatro rekonstrukcija Vilniuje, Lietuvos nacionalinis paviljonas Leipcigo knygų mugėje.

Parašykite komentarą


Atsiliepimų nėra.