Top Baneris

Lietuvių įmonės kartu su dizaineriu K. Rashidu sukurtos kavos staliukų kolekcijos įvertintos „Good Design®“ apdovanojimu

2023 gruodžio 28 d.
ICON CITIES
Kolekcija „Ikon Cities“. „Vadasiga“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Vadasiga“ įvertinta 2023 m. „Good Design® Award“ laimėjimu. Šis prestižinis pripažinimas, įsteigtas 1950 metais, suteiktas įmonei už Lietuvoje pagamintas tris išskirtines kavos staliukų kolekcijas, sukurtas vizionieriaus dizainerio Karimo Rashido.

Bendradarbiavimo kelionė tarp „Vadasiga“ ir K. Rashido prasidėjo renginyje Milane 2008 metais, kur „Vadasiga“ direktorius Vaclovas Daukintis sutiko žymųjį dizainerį. Šis susitikimas pažymėjo partnerystės pradžią, kurios rezultatas – apdovanojimus pelniusios kavos staliukų kolekcijos.

„Good Design®“ apdovanojimas, kurį kasmet įteikia Čikagos Athenaeum architektūros ir dizaino muziejus, bendradarbiaudamas su Europos architektūros, meno, dizaino ir urbanistikos studijų centru, yra pasauliniu mastu pripažintas apdovanojimas, kuriuo švenčiamas dizaino ir inovacijų meistriškumas įvairiose pramonės šakose.

Dizainerio K. Rashido prisilietimas

K. Rashidas, dizaino pasaulio ikona, kurdamas novatoriškas kavos staliukų kolekcijas, dar kartą pademonstravo savo neprilygstamą kūrybiškumą ir į ateitį žvelgiantį požiūrį. Jo išskirtinis prisilietimas akivaizdus kiekvienoje detalėje – nuo dailių linijų iki ryškių spalvų, harmoningą formos ir funkcijos derinio, rašoma įmonės pranešime spaudai.

Įmonės „Vadasiga“ ir dizainerio K. Rashido bendradarbiavimas išryškina unikalų Lietuvos vaidmenį tarptautiniame dizaino pasaulyje. Ši partnerystė peržengia sienas, parodydama Lietuvą kaip novatoriško ir visame pasaulyje pripažinto dizaino centrą.

GDA LOGOTYPE CMYK

„Good Design® Award“ prestižinis pripažinimas įsteigtas 1950 metais.

Herbų kolekcija: ypatinga duoklė Lietuvai

Viena apdovanojimus pelniusių kolekcijų „Ikon Cities“ ypač reikšminga. Joje atvaizduojami stilizuoti 10 Lietuvos miestų (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Mažeikiai, Palanga, Neringa, Druskininkai, Birštonas) herbų ir vėliavų fragmentai. Šis unikalus sprendimas supina modernų dizainą su turtingu Lietuvos kultūros paveldu, simbolizuojančiu darnų tradicijų ir naujovių derinį.

Laimėjusios kolekcijos „Ikon Cities“, „Nebula“ ir „Blok“ atspindi įmonės „Vadasiga“ įsipareigojimą peržengti tradicinio dizaino ribas ir įtraukti įvairovę. Kiekvienas kūrinys liudija prekės ženklo atsidavimą kurti baldus, kurie ne tik pagyvina gyvenamąsias erdves, bet ir pranoksta įprastas dizaino normas.

Dizaineris K. Rashidas džiaugėsi įvertinimu, sakydamas: „Didelė garbė, kad laimėjome „Good Design Award 2023“ apdovanojimą. Nuo 1998 m. esu „Good Design“ apdovanojimų laureatas ir visada džiaugiuosi bei didžiuojuosi įvertinimu. Mano darbas su „Vadasiga“ patinka tuo, kad staliukai atspindi tyrą paprastumą ir universalumą. Jie yra minimalūs, tačiau perteikia jausmingą, labai funkcionalūs ir tvarūs. Aš visada to siekiu – suteikti funkciją ir žaismingumą.“

„Vadasiga“ atstovai sako, kad šis „pripažinimas dar kartą patvirtina mūsų tikėjimą dizaino galia įkvėpti ir pakeisti. Didžiuojamės būdami naujovių priešakyje ir dėkojame Čikagos Athenaeum muziejui bei Europos architektūros, meno, dizaino ir urbanistikos studijų centrui už šį prestižinį pripažinimą.“


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video