Top Baneris

Lietuviams aktualūs biurai, veikiantys ištisą parą

2016 lapkričio 29 d.
Pasidalykite straipsniu

Kokių darbo sąlygų reikia šiuolaikiniam specialistui? Galimybė dirbti savaitgaliais ir naktimis, tylos ir poilsio zonos, maži kabinetai, virtuvė, vieta dviračiui ir net dušai ar saugyklos daiktams. Tai tik keletas reikalavimų darbo erdvei, kuriuos, atlikę tyrimą, atskleidė naują bendradarbystės (ang. „coworking“) erdvę „Happspace“ Kauno centre kuriantys verslininkai.

Svarbiausia – kaina ir interjeras

Kauniečių apklausos rezultatai rodo netradicinių darbo erdvių stygių. Situacija rinkoje nepatenkintos nedidelės įmonės ir laisvai samdomi specialistai – verslo ir finansų konsultantai, brokeriai, teisininkai, draudėjai, marketingo ir viešųjų ryšių specialistai, net baldžiai ar juvelyrai bei vestuvių planuotojai.

Didžiausias poreikis – galimybė išsinuomoti darbo vietą kelioms dienoms per savaitę ar gavus projektinį užsakymą. Taip pat trūksta mažų, vos dviem trims žmonėms skirtų, erdvių darbui.

„Tyrimo rezultatai atskleidė, jog netradicinio pobūdžio biurai vertinami teigiamai, tačiau pastebimas jų stygius Lietuvoje, – sako tyrimą atlikusios bendrovės „Factum“ projektų vadovas Marius Baltrušaitis. – Bendrų darbo erdvių biurai yra itin patrauklūs pradedantiems verslininkams, kurie yra itin jautrūs nuomos kainoms. Išsinuomoti tradicinį biurą jiems per brangu, juk kainuoja ir jo įrengimas bei priežiūra, o darbas namuose ne toks efektyvus.“

Pasak „Factus“ atstovo, analizuojant tyrimo duomenis, išryškėjo tam tikros aktualios tematinės sritys: interjero dizaino sprendimai, biuro įranga, baldai. Itin aktualus kainos klausimas ir lanksčios nuomos galimybės, aptarnaujančio personalo poreikis. Respondentams buvo svarbus ir biuro įvaizdžio formavimas, nepertraukiamas darbo laikas, automobilių stovėjimo vietos bei susisiekimo viešuoju transportu problematika.

cover kaunas 2

Nori dirbti naktimis

Pasak tyrime dalyvavusių kauniečių, darbingą ir tinkamą aplinką sukurti turėtų tokios medžiagos kaip stiklas, suteikiantis daugiau šviesos bei erdvės, ir medis, suteikiantis jaukumo.

„Daugelis įvardijo konferencijų salė poreikį, taip pat ir būtinybę turėti poilsio ir net žaidimų erdvę, – sako M. Baltrušaitis. – Taip pat dideli reikalavimai keliami patogumui – ergonomiškoms kėdėms, darbo stalui. Potencialūs nuomininkai norėtų turėti pagalbines patalpas, kuriose galėtų laikyti darbo įrankius ar dviratį.“

Dažnai buvo minimas ir noras turėti galimybę nuomotis ne bendrą darbo erdvę, bet įsikurti mažuose, uždaruose kabinetuose, kuriuose būtų galima dirbti kartu su kolegomis ar tos pačios srities specialistais. Tyrimo dalyviai taip pat ne kartą minėjo, kad Kaune labai trūksta vietų, kur galėtų dirbti vėlai vakare, naktimis ar savaitgaliais.

Daugelis specialistų dirba su užsienio partneriais iš įvairiausių pasaulio vietų, tad jų darbo valandos ne visada atitinka mums įprastas, jiems tenka derintis prie klientų ar partnerių iš kitos pasaulio pusės.

Tyrimas taip pat patvirtino, kad jaunam verslui ir laisvai samdomiems profesionalams svarbu jausti laisvę, turėti kuo mažiau ilgalaikių įsipareigojimų ir galimybė darbo vietą išsinuomoti ne tik mėnesiui, bet vos keletui dienų.

„Happspace“ – nauja darbo erdvė

Remiantis tyrimo metu išsakytais lūkesčiais, Kauno centre įrengiama nauja bendradarbystės ir mažų biurų erdvė „Happspace“. Numatoma, kad sausio mėnesį duris atversiančiose erdvėse galės įsikurti daugiau nei 100 specialistų.

„Alternatyvos įprastiems biurams trūkumą Kaune pastebėjome kur kas ankščiau, bet po šio tyrimo tiksliai sužinojome dirbančiųjų poreikius ir lūkesčius. Atsižvelgdami į gautus rezultatus su parteriais „Giedraitis ir architektai“ suprojektavome erdves, kur yra ir bendrų erdvių, ir mažų kabinetų. Taip pat įrengtos konferencijų salės, tylos, laisvalaikio zonos, virtuvė ir kitų patogumų. Atitinkamai parinktos interjero detalės“, – pasakojo projektą vykdančios bendrovės „Agathum“ vadovas Algirdas Pukis.

Atsižvelgus į specialistų poreikius naujos darbo erdvės bus visada atviros – nuomininkai galės darbuotis naktimis ar savaitgaliais, o nuomos planą pasirinkti pagal savo poreikius. Dirbantiems „Happspace“ nereikės rūpintis biuro įrengimu ar jo tvarkymu, komunalinėmis paslaugomis ar interneto prieiga.

cover kaunas 3

Planuose – tarptautinis tinklas

„Happspace“ darbo erdvės išdėstytos per du pastato, esančio Laisvės alėjoje, aukštus. Darbui ir laisvalaikiui skirtas 555 kv. metrų plotas. Investicijos į projektą siekia 384.000 eurų.

Kitų metų pradžioje Kaune duris atvers pirmasis „Happspace“, deramasi ir dar dėl vienų patalpų Kauno centre. Taip pat planuojama įsteigti tokį centrą Vilniuje ir JAV, kur šiuo metu ieškoma tinkamų patalpų.

„Patogios darbo erdvės įrengimas – ne vienintelė mūsų užduotis. Siekiame suburti ir įkvėpti naujos kartos profesionalus. Sukurti aplinką, kurioje skleistųsi inovatyvios ir ambicingos idėjos, megztųsi naudingi ryšiai ir partnerystes. Tarptautiškumas, tinklo struktūra leis atrasti naujų partnerių ar klientų ir už Lietuvos ribų“, – sako A. Pukis.

Projekto autorius užsimena, kad susidomėjimas „Happspace“ erdvėmis jau šiuo metu yra didelis. Keliomis darbo vietomis susidomėjo ir vienas žinomas fondas iš Silicio slėnio. Šiuo metu vyksta derybos ir dėl platesnio bendradarbiavimo.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video