Top Baneris

Lietuvai – reali galimybė gauti Vokietijos paramą alternatyviajai energetikai

2016 spalio 4 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vokietijos Vyriausybė ruošia Atsinaujinančios energetikos įstatymo projektą, kuriame numatoma galimybė imtis vėjo ir saulės energetikos plėtros kitose šalyse. Priėmus šį įstatymą, Lietuvoje veikiančios energetikos kompanijos galėtų pretenduoti į paramą vėjo ir saulės jėgainių įrengimui ne Vokietijos teritorijoje.

Šis įstatymo projektas – dar vienas žingsnis įgyvendinant ES strategiją, kurioje numatyta sukurti vientisą bendrijos energetikos rinką. Numatoma, kad saulės ir vėjo energetikos kompanijos, kurios jėgainių parkus stato ne Vokietijoje, galėtų dalyvauti atviruose aukcionuose ir pretenduoti į 5 proc. šios šalies planuojamos metinės naujų jėgainių galios. Šiuo metu Vokietijoje ji siekia 2,5 GW.

Vokietijos Vyriausybė tikisi, kad tokia nuostata dar labiau padidins konkurenciją žaliosios energetikos rinkoje bei prisidės prie elektros kainų mažėjimo.

a_radavicius_250

Aistis Radavičius
(LVEA nuotr.)

Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) direktorius Aistis Radavičius sako, kad tai galėtų būti reali alternatyva šiuo metu naudojamoms Lietuvos biudžeto lėšoms.

„Vokietijai priėmus tokį sprendimą, atsivertų puiki galimybė iš šios šalies sulaukti paramos vėjo jėgainių parkų statybai. Tai galėtų būti alternatyva plėtoti atsinaujinančią energetiką nenaudojant valstybės lėšų. Lietuvoje yra visos sąlygos vėjo energetikai sausumoje ir jūroje plėtoti, o parkų įrengimo kaštai gali būti mažesni nei pačioje Vokietijoje“, – teigia jis.

Vokietijos ministrų kabinetas dėl įstatymo balsuos ateinantį kovą, Bundestage jis turėtų būti svarstomas birželį, o konkursai galėtų prasidėti jau kitais metais.

Numatoma, kad pagal tokį patį principą Vokietijos atsinaujinančios energetikos kompanijos galės dalyvauti kitų ES šalių aukcionuose.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video