Top Baneris

Lietuva Venecijos bienalėje pristatys Baltijos paviljoną

2015 kovo 17 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos kultūros taryba (LKT) paskelbė, jog 2016 metais 15-toje Venecijos architektūros bienalėje Lietuvos nacionalinį paviljoną įgyvendins Architektūros fondas su projektu „Baltijos paviljonas“. Mūsų šalis šiame prestižiniame renginyje dalyvaus pirmą kartą.

LKT komentaras dėl priimto sprendimo:

„Lietuvos kultūros tarybos konkurse, organizuotame Lietuvai rengiantis 2016 metais dalyvauti Venecijos architektūros bienalėje, buvo pateikti šeši pasirengimo dalyvauti bienalėje projektai.

Lietuvos kultūros tarybos pasitelkta ekspertų grupė pateikė savo vertinimą, kuriame aiškiai išsiskirti du projektai – parengti bendrovės A. Ambraso architektų biuras ir VšĮ Architektūros fondas. Abiejų projektų ekspertinis vertinimas skiriasi tik keliais balais.

Lietuvos kultūros taryba, atsižvelgdama į pateiktų projektų turinį ir nešamą žinią apie Lietuvos architektūrą ir kultūrą, taip pat į projektų realizavimo galimybes, prioritetą skyrė jaunai, perspektyviai, tarptautinei Architektūros fondo komandai, pasiūliusiai projektą „Baltijos paviljonas“. Šio projekto idėjos nukreiptos į ateitį bei architektūros atsaką į iššūkius, kuriuos technologijų plėtra kelia Lietuvai ir kitoms Baltijos valstybėms.

Tarybos nariai, diskutavę su ekspertais, konsultavęsi su kitais kultūros lauko atstovais, išreiškia viltį, kad pasirinkta komanda sugebės pristatyti jaunos, kūrybingos, iniciatyvios, veržlios ir atviros Lietuvos architektūrą. 2015 metai yra skirti pasirengti dalyvauti Venecijos architektūros bienalėje; per juos konkursą laimėjusi komanda turės parengti tikslų ir detalizuotą projektą, su kuriuo supažindins Lietuvos kultūros tarybą.

A. Ambraso architektų biuro projektas „Diskusijų tiltas: Lietuvos ekspozicija 15-oje Venecijos architektūros bienalėje“ Taryboje sukėlė diskusijų. Vieninga LKT narių nuomone, Žaliojo tilto skulptūrų klausimas yra labai politizuotas ir pernelyg sureikšmintas, o jų demonstravimas siūlomu būdu būtų nesavalaikis istorine ir geopolitine prasme. Kadangi tai nebūtų pageidaujama Lietuvos architektūros ir kultūros reprezentacija architektūros parodoje Venecijoje 2016 metais, LKT sprendimu A. Ambraso architektų biuro projektas konkurse užėmė antrą vietą.“
Kas dvejus metus nuo 1980-ųjų vykstanti Venecijos architektūros bienalė yra vienas svarbiausių šiuolaikinės architektūros įvykių visame pasaulyje.

Praėjusiais – 2014 metais – vykusią bienalę tema „Fundamentals“ (liet. pagrindai, principai) kuravo olandų architektūros legenda, Harvardo universiteto profesorius Remas Koolhaasas. Kas bienalę kuruos ir kokia tema bus pasirinkta kitiems metams, dar nėra žinoma.

 

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video