Top Baneris

Lietuva turės atstovą Tarptautinėje kelių orų sąlygų komisijoje

2018 birželio 14 d.
kelių priežiūra
„Kelių priežiūra“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Struktūrines reformas įgyvendinanti Lietuvos valstybinių kelių priežiūros įmonė „Kelių priežiūra“ atstovaus Lietuvai Nuolatinėje tarptautinėje kelių orų sąlygų komisijoje SIRWEC. Komisija atsakinga už inovacijų kelių priežiūroje vystymą.

Lietuva įtraukiama pirmą kartą

Šįmet VĮ „Kelių priežiūros“ technologijų vystymo projektų vadovė Lauryna Šidlauskaitė buvo išrinkta Lietuvos atstove Nuolatinėje tarptautinėje kelių orų sąlygų komisijoje (SIRWEC – Standing International Road Weather Commission). Tai yra pareigos, kurias lietuviai užima pirmą kartą.

„Komisija yra nepriklausoma, tačiau artimai bendradarbiauja su įvairiomis įmonėmis bei organizacijomis. Jos tikslas – identifikuoti bei skatinti tyrimus ir plėtrą su kelių meteorologija ir priežiūra susijusiose srityse. Džiaugiuosi, turėdama galimybę prisidėti prie globalios veiklos, atstovauti mūsų šaliai“, – teigia L. Šidlauskaitė.

Kelių meteorologijos problemos bus gvildenamos Lietuvoje

Konferencija orientuota būtent sutelkti ne tik mokslininkus, tačiau ir kelius prižiūrinčių įmonių bei technologijų vystymo įmonių atstovus kelių meteorologijos tema. L. Šidlauskaitės atstovavimas – raktas, leisiantis kitą konferenciją organizuoti Lietuvoje. SIRWEC konferencijos organizavimas būtų puiki proga parodyti savo pažangą bei užmegzti naujus ir sustiprinti esamus ryšius su kitų šalių specialistais.

„Tobulėjant technologijoms, kelių priežiūra pasaulyje keičiasi iš esmės. Pokyčių tikslas – optimizuoti ir kiek įmanoma automatizuoti darbus. Kadangi siekiame tapti kelių priežiūros lyderiais, ryžtingai ir drąsiai žengiame tikslo link. „Kelių priežiūra“, remdamasi technologijų vystymo projektų vadovės vykdomais tyrimais, diegs specifines kelių orų sąlygas prognozuojantį įrankį, leisiantį įvertinti kelių būklę 48 val. į priekį. Įrankis bus testuojamas jau šiais metais, įkurus inovatyvų kelių priežiūros centrą, veiksiantį 24 val. 7 dienas per savaitę“, – teigia VĮ „Kelių priežiūra“ generalinis direktorius Darius Aleknavičius.

SIRWEC veikla prasidėjo dar 1984 m., nepraėjus dešimtmečiui komisija tapo tarptautine organizacija, kurią sudaro per šimtas įvairių sričių mokslininkų ir specialistų iš Norvegijos, Vokietijos, Anglijos, Švedijos, Estijos, Slovakijos ir kt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video