Top Baneris

Lietinga vasara buvo palanki NT plėtotojams

2016 spalio 5 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šių metų trečią ketvirtį Vilniuje parduota rekordiškai daug – 1140 naujos statybos butų. Tai – 27 proc. daugiau negu pernai per tą patį laikotarpį ir 18 proc. daugiau nei 2016 metų antrą ketvirtį.

„Antrą metų ketvirtį šiek tiek sumažėjęs pirkėjų aktyvumas pirminėje būsto rinkoje, atėjus rudeniui, muša rekordus – per pastaruosius tris mėnesius realizuota vidutiniškai po 380 naujų butų per mėnesį. Neįprastai aktyvūs šiemet buvo liepos ir rugpjūčio mėnesiai, kai vasariškų orų nelepinami klientai dėmesį skyrė naujo būsto paieškoms, o ne atostogoms. Per šį laikotarpį buvo parduota 60 proc. daugiau naujų butų nei, pavyzdžiui, gegužės–birželio mėnesiais“, – teigė bendrovės „Eika“ plėtros direktorius Martynas Žibūda.

2016 metų trečią ketvirtį, priešingai nei du pirmuosius, daugiausia buvo realizuota ekonominės klasės butų, kurie sudarė – 47 proc. visų pardavimų. Labai panaši dalis teko vidutinės klasės būstui – 46 proc., o likę 7 proc. – prabangaus būsto segmentui. Populiariausi trečią ketvirtį buvo naujos statybos butai Pilaitėje (15 proc.), Naujamiestyje (14 proc.) bei Šnipiškėse (12 proc.).

m_zibuda_250

Martynas Žibūda

NT plėtotojai per pastaruosius tris mėnesius rinkai pasiūlė keturiolika naujų arba etapais tęsiamų projektų – iš viso1540 butų. Tiesa, 1000 iš jų buvo 4 skirtinguose objektuose. „Nepaisant padidėjusio didžiųjų NT plėtotojų aktyvumo, bendras laisvų butų skaičius rinkoje per ketvirtį padidėjo 7 proc., ir šiuo metu siekia beveik 3600 butų. Tai yra normalus vidutinis laisvų butų lygis Vilniaus mieste. Svarbus aspektas yra tas, kad didžioji dalis – apie 70 proc. – šios pasiūlos yra dar tik pradėtuose, neseniai paskelbtuose projektuose. Užbaigtų, realiai pastatytų naujų butų Vilniuje, lyginant su 2400 butais pirminėje statybų stadijoje, yra beveik 6 kartus mažiau – vos 410“, – teigia M. Žibūda.

Vertinant pasiūlą pagal segmentus, ieškantieji ekonominės klasės būsto šiuo metu gali rinktis iš 1310 butų, vidutinėje klasėje pasiūla siekia 1740. Mažiausiai pasirinkimo galimybių turi prabangaus būsto pirkėjai – šiuo metu jie gali rinktis iš 540 butų.

Per šių metų trečią ketvirtį vidutinė naujos statybos butų kaina sostinėje paaugo 1,7 proc.: nuo 1710 eurų iki 1740 eurų už kvadratinį metrą. Didžiausios įtakos jos augimui turėjo ekonominės klasės butų kaina, kuri per paskutinius tris mėnesius pakilo 2,6 proc. ir šiuo metu siekia 1380 eurų už kvadratinį metrą.

Dėl didesnės nei iki šiol konkurencijos 2,8 proc. sumažėjo vidutinės klasės būsto kaina, kuri šiuo metu siekia 1690 eurų už kvadratinį metrą. Prabangaus būsto segmente per trečiąjį ketvirtį taip pat fiksuojamas nežymus 0,9 proc. kainos sumažėjimas – šiuo metu vidutinė kaina už kvadratinį metrą yra 2750 eurų.

„Eikos“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video