Top Baneris

Liepą daugiausia kainavo individualių namų statybos darbai

2016 rugpjūčio 31 d.
Ruukkii nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Liepos mėnesį, palyginti su birželiu, statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 0,4 proc., pranešė Lietuvos statistikos departamentas. Šiam pokyčiui didžiausios įtakos turėjo 2,3 proc. išaugęs darbo užmokestis ir 0,3 proc. sumažėjusios statybinių medžiagų bei gaminių kainos.

Iš statybinių medžiagų ir gaminių per mėnesį labiausiai atpigo vamzdžiai (0,8 proc.), bendrosios statybinės medžiagos (0,4), izoliacinės medžiagos, betonas ir mišiniai (po 0,3 proc.), o pabrango apdailos medžiagos (0,4 proc.) ir santechninės medžiagos (0,2 proc.).

Daugiausia per mėnesį pabrango vienbučių gyvenamųjų namų ir nuotekų šalinimo tinklų statyba – po 0,8 proc. Pastatų remontas pabrango 0,9 proc.

Per metus (2016-ųjų liepą, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 1,6 proc. Tai lėmė 6,8 proc. padidėjęs darbo užmokestis.

Statybinių medžiagų ir gaminių kainos per metus sumažėjo 0,3 proc., iš jų labiausiai atpigo izoliacinės medžiagos (3,2 proc.), betonas ir mišiniai (1,8 proc.), bendrosios statybinės medžiagos (1 proc.), o pabrango vamzdžiai (1 proc.), santechninės medžiagos (0,5 proc.), metalas (0,3 proc.)

Iš statinių per metus daugiausia pabrango inžinerinių tinklų, išskyrus nuotekų šalinimo, statyba – 2,7 proc., taip pat – daugiabučių gyvenamųjų namų statyba – 2,2 proc. Pastatų remontas pabrango 2,6 proc.

Lietuvos statistikos departamento inf.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video