Top Baneris

Lėšų vietinės reikšmės kelių reikmėms šiemet bus mažiau

2016 vasario 3 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos automobilių kelių direkcija pranešė, kad jau įsigaliojo Vyriausybės 2016 metų sausio pabaigoje priimtas nutarimas, kuriuo patvirtinta Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – programa) finansavimo lėšų naudojimo šiųmetė sąmata. Dalis programos finansavimo lėšų – 113,1 mln. eurų – skirta vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti, prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti.

Šiemet lėšų šiai paskirčiai skirta apie 3 proc. mažiau negu 2015 metais, nes 2016-aisiais, taikant Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo 9 straipsnio 3 ir 4 dalyse nustatytus procentinius dydžius, – 5 proc. ir 30 proc. – skirstomų programos finansavimo lėšų sumažėjo.

Kelių direkcijos direktoriaus 2016 m. vasario 1 d. įsakymu vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, rekonstruoti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti savivaldybėms šiemet skirta beveik 86 mln. eurų. Šias lėšas savivaldybės paskirstys savo nuožiūra parinktiems vietinės reikšmės susisiekimo infrastruktūros objektams finansuoti.

Įsakymui įsigaliojus, Kelių direkcija pakvies savivaldybes pasirašyti finansavimo sutartis dėl skirtų programos lėšų panaudojimo.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video