Top Baneris

Lentvaryje bus kuriama nauja rekreacijos erdvė

2017 balandžio 13 d.
Vidaus reikalų ministerijos vizual.
Vidaus reikalų ministerijos vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vidaus reikalų ministerija skyrė finansavimą poilsio ir rekreacijos zonos prie Lentvario (Graužio) ežero sukūrimo projektui. Tikimasi, kad įgyvendinus projektą padidės šio urbanistinio centro patrauklumas, pagerės jo įvaizdis.

Lentvaris, kuriame šiuo metu gyvena per dešimt tūkstančių gyventojų, yra nemenką darbo vietų kūrimo potencialą turintis urbanistinis centras. Vis dėlto miestas nėra labai jaukus ir patrauklus gyventi – viešųjų erdvių, kuriose gyventojai galėtų leisti laisvalaikį ar poilsiauti, būklė yra prasta ir nepakankama. Vystytinų viešųjų erdvių Lentvaryje analizė parodė, kad skurdžią infrastruktūrą dabar turinti Lentvario (Graužio) ežero pakrantė turi didžiausią potencialą tapti stipriu miesto traukos centru.

Įgyvendinant Trakų rajono savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Poilsio ir rekreacijos zonos prie Lentvario (Graužio) ežero sukūrimas“, prie ežero bus įrengta valčių prieplauka, poilsio, vaikų žaidimų, treniruoklių, automobilių stovėjimo ir ugniavietės aikštelės, dviračių ir pėsčiųjų takai, universalus sporto aikštynas, dvi atskiros lauko tinklinio aikštelės, naujas viešasis tualetas, lauko dušai, geriamojo vandens kolonėlės, persirengimo kabinos, apsauginė signalizacija ir reikiami inžinieriniai tinklai, bus sutvarkyta ir apželdinta aplinka.

Tikimasi, kad įgyvendintas projektas padės stabilizuoti ir galbūt net padidinti gyventojų skaičių Lentvario mieste, pagerins vietos gyventojų poilsio ir laisvalaikio sąlygas, padidins lentvariečių socialinį atvirumą ir aktyvumą, sudarys geresnes sąlygas paslaugų sektoriaus mieste plėtrai.

Projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 1,6 mln. eurų, iš kurių daugiau nei 1,5 mln. eurų – Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos.

Projektas įgyvendinamas pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamą 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“. Šiai priemonei finansuoti iš viso skirta iki 107 mln. eurų, iš kurių apie 99 mln. eurų – ES fondų lėšos.

Nacionalinę regioninę politiką įgyvendinančius projektus pagal minėtą priemonę vykdo ne tik Lentvaris, bet ir dar 22 vidutinio dydžio Lietuvos miestai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video