Top Baneris

Lenkijoje – išaugęs susidomėjimas Kauno architektūra

2019 vasario 8 d.
„Kowno. XX-XXI wiek. Przewodnik architektoniczny“
Kauno architektūros gidas „Kowno. XX-XXI wiek. Przewodnik architektoniczny“.
Pasidalykite straipsniu

Varšuvos Architektūros paviljone „Zodiak“, Krokuvos Tarptautiniame kultūros centre ir Vroclavo Architektūros muziejuje pristatytas lenkų kalba išleistas Kauno architektūros gidas „Kowno. XX-XXI wiek. Przewodnik architektoniczny“.

Kauno architektūros gidą paruošė Almantas Bružas, Marija Drėmaitė, Giedrė Jankevičiūtė, Rūta Leitanaitė, Nijolė Lukšionytė, Jolita Kančienė, Vaidas Petrulis ir buvusi Lietuvos kultūros atašė Italijoje dr. Julija Reklaitė. Leidinį į lenkų kalbą vertė Kamilis Pecela, redagavo architektūros istorikas Grzegorzas Piątekas, išleido leidykla „Centrum Architektury“.

Gido pristatyme Varšuvoje dalyvavę dr. M. Drėmaitė ir dr. V. Petrulis pasakojo apie Kauno architektūros istoriją, pristatė svarbiausius architektūros objektus, atsakė į gausiai susirinkusių skaitytojų klausimus.

Architektūros istorikas G. Piątekas pabrėžė, kad netoli Varšuvos esančiame Kaune yra tarptautinio pripažinimo jau sulaukę aukščiausio modernizmo architektūros lygio objektai, pakvietė skaitytojus ne tik gilintis į Lietuvos istoriją, bet ir su gidu rankose aplankyti Kauną.

Susitikimai Krokuvoje ir Vroclave taip pat pritraukė nemažai skaitytojų. Jie domėjosi Kauno architektūros objektų restauravimu, Kauno ir Lietuvos architektūros istorijai skirtais leidiniais, į UNESCO pasaulio paveldo vertybių sąrašą įtraukta Kauno modernizmo architektūra, planuojamais Kauno architektūrai skirtais renginiais 2022 m., kai šis miestas bus Europos kultūros sostinė.

Susidomėjimas Kauno architektūra Lenkijoje pastebimai išaugo po pernai Vroclavo architektūros muziejuje pristatytos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtos parodos „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918–1940“ bei tarptautinės konferencijos, kurioje apie Kauno modernizmo architektūrą diskutavo Vokietijos, Čekijos, Lenkijos, Izraelio ir kitų šalių architektūros istorikai.

Šiuo metu Tarptautiniame kultūros centre Krokuvoje kaip tik yra eksponuojama Vidurio ir Rytų Europos architektūrai skirta paroda, kurioje plačiai pristatomas ir Kauno modernizmas.

Kuratorių M. Drėmaitės, G. Jankevičiūtės ir V. Petrulio parengta kilnojama paroda (architektūros ir dizaino kūrėjai: Ieva Cicėnaitė, Matas Šiupšinskas, Linas Gliaudelis) netrukus bus atidaryta Gdynės miesto muziejuje, kuriame taip pat planuojama pristatyti Kauno architektūros gidą bei Kauno architektūrai skirtą programą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video